PAÜ 2. Yöresel Gastronomi Festivali

PAÜ ve Tüm Aşçılar ve Pastacılar Konfederasyonu’nun (TAŞKAPON), Denizli Aşçılar ve Pastacılar Derneği birlikte düzenlediği Kongre Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.
2018-03-10 11:51:25

PAÜ’de 2. Yöresel Gastronomi Festivali Yapıldı

Pamukkale Üniversitesi Gastronomi Topluluğu ve Tüm Aşçılar ve Pastacılar Konfederasyonu’nun (TAŞKAPON), Denizli Aşçılar ve Pastacılar Derneği birlikte düzenlediği 2. Yöresel Gastronomi Festivali PAÜ Kongre Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

PAÜ Kongre ve Kültür Merkezi Fuaye Alanı’nda düzenlenen bu yıl ikincisi yapılan çay saati Yöresel Gastronomi Festivali, çay saati konferans salonunda yapılan açılış konuşmaları ile devam etti. Açılış konuşmaları, Pamukkale Üniversitesi Turizm Fakültesi Dekan Yardımcısı ve Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölüm Başkanı Prof. Dr. Nurten Çekal, Denizli Aşçılar ve Pastacılar Derneği Başkanı Ertuğrul Çakır, PAÜ Gastronomi Topluluğu Başkanı Mücahit Yeni tarafından yapıldı.

Açılış konuşmalarının ardından festival, TAŞKAPON Genel Başkanı Gökhan Tufan ve Metro Toptancı Market Meyve ve Sebze Kategori Müdürü Birol Uluşan’ın Yöresel Ürünler ve Coğrafi İşaretler konulu sunumu ile devam etti. Sunumların ardından festival, PAÜ Kongre ve Kültür Merkezi Fuaye Alanı’nda ‘Ege ve Akdeniz Yöresi’ adlı yöresel yemek sunumu ve ürün tadımının ardından konferans salonunda düzenlenen sunumlar ile devam etti. Sunumlar sırasıyla; Türkolog ve Atölye Eğitmeni Sibel Topçuoğlu Dedeoğlu’nun ‘Konuk Şehir: Dünden Bugüne Kahramanmaraş’ konulu sunumu, Ziraat Mühendisi ve Fotoğraf Sanatçısı Cüneyt Görgül’ün ‘Yemek Stilistliği’ konulu sunumu ve atölye çalışması olarak gerçekleştirildi.

Festivalde ayrıca PAÜ Kongre ve Kültür Merkezi Fuaye Alanı’nda kurulan stantlarda Ereğli Siyah Havucu, Finike Portakalı, Kale Biberi gibi Coğrafi İşaretli Ürünler ve Ege ve Akdeniz Yöreleri’ne ait Uşak Tarhanası, Keşkek, Serinhisar Leblebisi, Maraş Çöreği gibi yöresel ürünlerin tadımları yapıldı.

Festival, PAÜ Merkez Yemekhane Turuncu Salon’da düzenlenen gala yemeği ile son buldu.

ETİKETLER :
Diğer PAMUKKALE haberleri
SON HABERLER
E-Mail Bülten Kaydı
HABER ARŞİVİ
- -

DenizlininSesi.CoM
DENİZLİ GÜNDEM
Gündem
Asayiş
Son Dakika
Spor
EKONOMİ
DTO
DENİB
DESİAD
BASİAD
SİYASET
Ak PARTİ
CHP
MHP
Sivil Toplum Kuruluşları
EĞİTİM
PAÜ
Eğitim Haberleri
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
YAŞAM
Kültür - Sanat
Kitap
Sinemalar
Magazin
© 2018 DenizlininSesi.CoM
5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak haberler yayınlanmaktadır.
Sitede bulunan meteryallerin izinsiz kullanılması yasaktır.
Erten Medya Haber Yazılımı
Eskort Bülteni
.