RUS TURİSTLER TERMALLERİMİZİ BEĞENDİ

Türk termallerini 25. MITT Moskova Turizm Fuarı’nda Ruslara tanıtacak Termal Sağlık ve Turizm Derneği Başkanı Yavuz Yılık konuyu değerlendirdi
2018-03-10 12:37:00
Türkiye'deki termal su potansiyelini Ruslara tanıtmak için yoğun bir çalışma başlatıldı. Çalışmalar neticesinde en az 100 termal tesisin bu yıl Ruslar'la buluşturulması hedefleniyor.

Türk termallerini 25. MITT Moskova Turizm Fuarı’nda Ruslara tanıtacak Termal Sağlık ve Turizm Derneği Başkanı Yavuz Yılık konuyu değerlendirdi. 

 
Konuyla ilgili haber bülteni ve görseli ekte değerlendirmelerinize sunar, iyi çalışmalar dileriz. 
--

RUS TURİSTLER TÜRK TERMALLERİNİ KEŞFEDİYOR

Geçtiğimiz yılın ilk yarısı, Rusya'dan gelen turist sayısının 12 milyonu aşarak rekor kırması üzerine, Rus turistlerin Türk termallerini de keşfetmesi için yoğun bir çalışma başlatıldı. Çalışmalar neticesinde en az 100 termal tesisin bu yıl Ruslar’la buluşturulması hedefleniyor.

Ülkemizin termal potansiyelini Ruslara tanıtmak için 25. MITT Moskova Turizm Fuarı’na katılacak Termal Sağlık ve Turizm Derneği Başkanı Yavuz Yılık, “Ocak-Haziran 2017 döneminde Türkiye'ye en çok ziyaretçi gönderen ülkeler arasında 1 milyon 692 bin 103 kişiyle Rusya birinci sırada yer aldı. Termale de en çok ilgi gösteren milletler arasında Rusya başı çekiyor. Ruslar termal sulara oldum olası meraklı. Ancak pek çoğu tanıtım yetersizliğinden ötürü dünyada benzeri görülmeyen özelliklere sahip termomineral sularımızın varlığından haberdar değil” dedi.

Türkiye’de pek çok yeni termal tesisin, hatta termal kasabaların altyapı çalışmalarının sürdüğünün altını çizen Yavuz Yılık, şöyle devam etti:

“Güzelliğe ve sağlığa düşkünlüğüyle bilinen Ruslar için termalde en doğru adres Türkiye. Çünkü burada radon, kalsiyum, sodyum, amonyum gibi minerallerin yanı sıra sülfat, potasyum, çinko ve magnezyum açısından da zengin olan benzersiz sular var. Ayrıca hidroterapiden, elektroterapiye; kineziterapiden, su, çamur ve parafin kürüne kadar pek çok uygulamanın gerçekleştirildiği tesislerimiz de bulunuyor. Biz de bu zenginliği uluslararası bağlamda iyi kullanmak adına tüm emeğimizi ortaya koyuyoruz. Türkiye’de yaptığımız ziyaretlerin fark edilmesiyle 25. MITT Moskova Turizm Fuarı’na davet edildik. Bu fuarın Türkiye için önemi çok büyük. Çünkü MITT hem çok köklü hem de Türk standlarına her zaman yoğun ilginin bulunduğu bir fuar. Çabalarımızla beraber 2018’de artış gösterecek Rus turist sayısının gelecek yıllarda katlanarak yükseleceğine inanıyoruz.”

-TÜRK TERMALLERİNİN ÖZELLİKLERİ-

Türkiye’de, Nevşehir’deki radyoaktif elementli sulardan, Çeşme’deki deniz ılıcasına; Denizli’deki dünyanın beyaz mineralli tek suyundan, Afyon’daki mağara termallerine kadar pek çok özel kaynak ve tesis bulunuyor. Termal sular, içerisinde bulunan mineral sayısının çok yüksek olması, özel mineraller barındırması ve sıcaklıklarıyla öne çıkıyor.

ETİKETLER :
Diğer MAGAZİN haberleri
SON HABERLER
E-Mail Bülten Kaydı
HABER ARŞİVİ
- -

DenizlininSesi.CoM
DENİZLİ GÜNDEM
Gündem
Asayiş
Son Dakika
Spor
EKONOMİ
DTO
DENİB
DESİAD
BASİAD
SİYASET
Ak PARTİ
CHP
MHP
Sivil Toplum Kuruluşları
EĞİTİM
PAÜ
Eğitim Haberleri
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
YAŞAM
Kültür - Sanat
Kitap
Sinemalar
Magazin
© 2018 DenizlininSesi.CoM
5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak haberler yayınlanmaktadır.
Sitede bulunan meteryallerin izinsiz kullanılması yasaktır.
Erten Medya Haber Yazılımı
Eskort Bülteni
.