TRAFİKTE MAHSUR KALANLARA İFTARİYELİK DAĞITIYORLAR

Ramazan ayının başlamasıyla birlikte bütün yurtta sofralar daha da bereketlendi. İftarda ailelerin bir araya geldiği ve beraberce oruçlarını açtığı bu kutlu ayda trafik sebebiyle iftarı kaçıranların sayısı da oldukça fazla.
2018-05-18 13:51:04

TRAFİKTE MAHSUR KALANLARA İFTARİYELİK DAĞITIYORLAR


Ramazan ayının başlamasıyla birlikte bütün yurtta sofralar daha da bereketlendi. İftarda ailelerin bir araya geldiği ve beraberce oruçlarını açtığı bu kutlu ayda trafik sebebiyle iftarı kaçıranların sayısı da oldukça fazla. Trafikte mahsur kaldıkları için oruçlarını açamayan sürücülerin yardımına, “iftariyelik” paketleriyle Beşir Derneği koşuyor


Ramazan’ın başlamasıyla beraber yardım faaliyetlerine hız veren Beşir Derneği, çalışmalarına yenilerini ekleyerek devam ediyor. Gıda kolisi, bayramlık giysi, kurbanlık, nakdi yardımlar ve Bir Kap Bir Kalp projelerinin ardından dernek, trafikte “İftariyelik paket” dağıtımlarına da başladı. Özellikle İstanbul ve Ankara gibi büyük metropollerde trafik sıkışıklığı sebebiyle iftarı kaçıran sürücülere dağıtılan iftariyelikler, birçok kişinin sevincine vesile oluyor. İftar vaktinde dağıtılan su, hurma, kek ve ekmek gibi atıştırmalıklardan oluşan paketler özellikle sıcak günler geçirdiğimiz bugünlerde sürücülerin oruçlarını gecikmeden açmalarını sağlıyor.

 

Dernek temsilcileri, önceden hazırlanmış iftariyelik paketleri ile trafiğin sıkışık olduğu ana yol bağlantıları, kavşaklar ve trafik ışıklarının bulunduğu yerlerde yardım faaliyetlerini gerçekleştiriyor. Bu sayede Beşir Derneği, trafikte mahsur kalan insanlarımızın bu sıcak havalarda oruçlarını zamanında açmalarına vesile oluyor.

 

Ayrıntılı Bilgi ve Röportaj Talepleri için:

Ulaş Ural – ulas@medyadokuz.com - 0545 661 3234

Gökçem Şahintaş – gokcem@medyadokuz.com – 0554 395 7106

Derin Berk Babacan – berk@medyadokuz.com – 0545 247 315

ETİKETLER :
Diğer MAGAZİN haberleri
SON HABERLER
E-Mail Bülten Kaydı
HABER ARŞİVİ
- -

Denizlininsesi.CoM
DENİZLİ GÜNDEM
Gündem
Asayiş
Son Dakika
Spor
EKONOMİ
DTO
DENİB
DESİAD
BASİAD
SİYASET
Ak PARTİ
CHP
MHP
Sivil Toplum Kuruluşları
EĞİTİM
PAÜ
Eğitim Haberleri
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
YAŞAM
Kültür - Sanat
Kitap
Sinemalar
Magazin
© 2020 DenizlininSesi.CoM
5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak haberler yayınlanmaktadır.
Sitede bulunan meteryallerin izinsiz kullanılması yasaktır.
Erten Medya Haber Yazılımı