SERİNHİSAR'DA ATIK YAĞLARDAN SABUN İMALATI

Serinhisar Bilişim Ve Gelişim Derneği (SEBİGED) olarak Tıbbi Aromatik Bitkiler atölyesinde zehirsiz yaşam mümkün konulu seminerler vermeye devam ediyor.
2018-05-24 12:35:32

Serinhisar Bilişim Ve Gelişim Derneği (SEBİGED) olarak Tıbbi Aromatik Bitkiler atölyesinde zehirsiz yaşam mümkün konulu seminerler vermeye devam ediyor.

SEBİGED Başkanı ve Tıbbi Bitkiler Uzmanı Emine KOBAŞ ilçede farklı konularda bilgiler vererek ev hanımlarına ve okul öğrencilerine eğitmeye, eldeki malzemeler ile neler yapılabileceğini anlatıyor. Özellikle çevre duyarlılığı ise işlenen konular araszında öncelik taşıyor.

Tıbbi Bitkiler Uzmanı Emine KOBAŞ konu hakkında haber merkezimize verdiği bilgide şunlara söyledi;

Bu kapsamda Serinhisar Hakkı Gökçetin Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencilerine seminer verdik. Evsel atık yağların çevreye ve doğaya verdiği zararları anlattık. Bu bilinçle atık yağları topladılar ve Atölyede Aromaterapist ve Tıbbi Bitkiler Uzmanı olarak tecrübelerimi aktarırken, atık malzemelerin kullanışlı olarak geri dönüş yollarını açıkladık. Öğrencilerin topladığı atık yağlardan doğal lavanta, adaçayı ve zerdaçallı sabunlar yapıldı. SEBİGED olarak gençleri bilinçlendirmeye ve tıbbi bitkiler uzmanları yetiştirmeye devam ediyoruz.

ETİKETLER :
Diğer MAGAZİN haberleri
SON HABERLER
E-Mail Bülten Kaydı
HABER ARŞİVİ
- -

DenizlininSesi.CoM
DENİZLİ GÜNDEM
Gündem
Asayiş
Son Dakika
Spor
EKONOMİ
DTO
DENİB
DESİAD
BASİAD
SİYASET
Ak PARTİ
CHP
MHP
Sivil Toplum Kuruluşları
EĞİTİM
PAÜ
Eğitim Haberleri
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
YAŞAM
Kültür - Sanat
Kitap
Sinemalar
Magazin
© 2019 DenizlininSesi.CoM
5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak haberler yayınlanmaktadır.
Sitede bulunan meteryallerin izinsiz kullanılması yasaktır.
Erten Medya Haber Yazılımı