Andımız ve Türk kimi rahatsız ediyor?

Cumhuriyet Halk Partisi Merkezefendi Belediye Başkan Aday Adayı, eğitimci Sabri Yıldız seçim ofisine Andımız’ı astı.
2018-10-24 22:34:27

Seçim ofisine ANDIMIZ’ı kendi elleri ile astı

Türk kimi rahatsız ediyor?

Cumhuriyet Halk Partisi Merkezefendi Belediye Başkan Aday Adayı, eğitimci Sabri Yıldız seçim ofisine Andımız’ı astı.

 

 

Danıştay’ın okullarda okutulan öğrenci andının kaldırılma kararını iptal etmesi ile Andımız tartışması yeniden başladı. CHP’den Merkezefendi Belediye başkan aday adayı olan eğitimci Sabri Yıldız, Andımız’ın okullarda tekrar okutulması gerektiğini belirterek, seçim ofisinin duvarına Andımız’ı astı.

Yaklaşık 40 yıllık eğitimci olduğunu belirten Sabri Yıldız, bir an önce Andımız’ın okullarda tekrar okutulmaya başlanması gerektiğini söyledi. Seçim ofisine Andımız’ı kendi elleri ile asan Yıldız; “ Bugün Andımız üzerinde yaşanan tartışmaları şaşkınlıkla izliyorum. Andımız’dan neden rahatsız olunduğunu anlamak imkansız. Andımız’da yer alan Türk kimi rahatsız ediyor? Doğru olmak kimi rahatsız ediyor? Çalışkan olmak kimi rahatsız ediyor? “ dedi.

BUGÜN BUNA DAHA FAZLA İHTİYAÇ VAR

Gelecek kuşaklara hedef koymanın önemine de işaret eden Sabri Yıldız; “ Ülkemizin geleceği olan kuşakların hedef koyması , ülkülere yönelik söylemlerde bulunmasından doğal bir şey olamaz. Bugün ülkemizin ve Dünya’nın durumunu düşündüğümüzde, komşularımızın halini gördüğümüzde , Andımız’a dündün daha fazla ihtiyacımızın olduğu ortadadır. Okullarımızda Andımız bir an önce tekrar okunmaya başlanmalıdır” açıklamasında bulundu.

 

 

Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) İlköğretim Kurumları Yönetmeliği’nde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik Değişikliği’nin 8 Ekim 2013’te yürürlüğe girmesiyle, okullarda öğrenci andı kaldırılmıştı. Uygulama Danıştay nezdinde yargıya taşımıştı. Aradan geçen 5 yılın ardından Danıştay 8. Dairesi, ilköğretim okullarında uygulanan “Öğrenci Andı”nı kaldıran yönetmelik hükmünü geçtiğimiz günlerde iptal etmişti.

ETİKETLER :
Diğer ASAYİŞ haberleri
SON HABERLER
E-Mail Bülten Kaydı
HABER ARŞİVİ
- -

Denizlininsesi.CoM
DENİZLİ GÜNDEM
Gündem
Asayiş
Son Dakika
Spor
EKONOMİ
DTO
DENİB
DESİAD
BASİAD
SİYASET
Ak PARTİ
CHP
MHP
Sivil Toplum Kuruluşları
EĞİTİM
PAÜ
Eğitim Haberleri
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
YAŞAM
Kültür - Sanat
Kitap
Sinemalar
Magazin
© 2020 DenizlininSesi.CoM
5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak haberler yayınlanmaktadır.
Sitede bulunan meteryallerin izinsiz kullanılması yasaktır.
Erten Medya Haber Yazılımı