EĞİTİM YARDIMI SONUÇLARI AÇIKLANDI

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “Her yıl olduğu gibi bu yılda geleceğimize ışık tutacak öğrencilerimize desteklerimizi sürdürüyoruz. ...
2018-11-02 21:39:24

PAMUKKALE BELEDİYESİ’NİN EĞİTİM YARDIMI SONUÇLARI AÇIKLANDI

Eğitim alanındaki desteklerle öne çıkan ve birçok belediyeye örnek olan Pamukkale Belediyesi, 2018-2019 yılı eğitim-öğretim yılı eğitim yardımı başvuruları sonuçları açıklandı. Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “Her yıl olduğu gibi bu yılda geleceğimize ışık tutacak öğrencilerimize desteklerimizi sürdürüyoruz. Bu yıl ki eğitim yardımı başvurularımızın ardından, detaylı inceleme sonrasında 2500 öğrencimiz belirlendi. Eğitim yardımımızın ailelerimize ve öğrencilerimize hayırlı olmasını dilerim” dedi.

Eğitime verdiği önemle ön plana çıkan Pamukkale Belediyesi okulların fiziksel yapıları yanında maddi ve manevi olarak öğrencilerin yanında olmaya bu yıl da devam ediyor. Pamukkale ilçesinde bulunan 128 okulun tamamına ulaşarak, halı sahalardan, bahçe düzenlemelerine; konferans salonlarından, spor malzemesi eksikliğini gidermeye; spor komplekslerinden, kırtasiye yardımına kadar birçok önemli destekler yapan Pamukkale Belediyesi, eğitim yardımına bu yıl da devam ediyor. Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, eğitim söz konusu olunca Pamukkale Belediyesi olarak seferber olduklarını ifade ederek, “14 Ağustos 2018 tarihinde başlattığımız eğitim yardımı başvurularımız 5 Ekim 2018 tarihinde sonlandırmıştık. Başvuran öğrencilerimizden, belediyemiz tarafından belirlenen kriterlere uygunluğu kontrol edildi ve 2500 öğrencimiz eğitim yardımı almaya hak kazandı. Hayırlı olsun” dedi.

“EĞİTİM GELECEĞİMİZ İÇİN ÖNEMLİ”

“İlçe sınırlarımız içinde ihtiyaç sahibi öğrencilerin eğitim hayatlarına destek olmak için eğitim yardımı yapıyoruz” diyen Başkan Gürlesin, “Geleceğimiz olan çocukların en iyi ortamlarda eğitim alarak, tam donanımlı yetişmelerine olanak sağlamak için belediye olarak bu çalışmamızla katkı sunuyoruz. Pamukkale Belediye meclisimizde yine çok önemli bir karara imza atarak ihtiyaç sahibi çocuklarımıza desteğe devam kararı aldık. Geçtiğimiz yıl 2250 olan sayıyı bu sene 2500’e çıkarıp, verdiğimiz maddi desteği de artırdık. 2018-2019 eğitim öğretim yılında da 1250 lise öğrencisine 8 ay boyunca 90 TL, yine 1250 ortaokul öğrencisine 8 ay boyunca aylık 70 TL eğitim desteği yapacağız. Toplamda 2500 öğrenciye 1 milyon 600 bin TL eğitim desteği vereceğiz. Pamukkale Belediyesi olarak, geleceğimiz olan çocukların en iyi ortamlarda eğitim alarak, tam donanımlı yetişmelerine olanak sağlamak için belediye olarak katkı sunmaya, destek olmaya devam edeceğiz” diye konuştu. Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, 2018-2019 yılı eğitim yardımı sonuç bilgisinin hak sahibi öğrencilerin cep telefonu numaralarına mesaj yoluyla iletileceğini bildirdi. Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin ayrıca, başvuru yapan herkesin TC No’su ile de www.pamukkale.bel.tr adresinden sorgulama yapabileceklerini söyledi.

EĞİTİM YARDIMI ALMAYA HAK KAZANAN ÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE!

Eğitim yardımı almaya kazanan öğrencilerin herhangi bir banka şubesinden öğrenci adına açılan hesap IBAN numarasının yazılı olduğu dekont ile birlikte nüfus cüzdanı fotokopisini 7 Kasım 2018 Çarşamba günü mesai bitimine kadar, 15 Mayıs Mahallesi Atatürk Caddesi Ek Hizmet Binası 2.Kat’ta bulunan Pamukkale Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü’ne teslim etmeleri gerekmektedir. Bu tarihe kadar istenilen evrakları teslim edilmeyen öğrencilerin yerine yedek listeden değerlendirme yapılacaktır. Hak kazan tüm öğrencilerimizin sonuç bilgisini cep telefonu numaralarına mesaj yoluyla iletilecektir. BAŞVURU SONUÇ SORGULAMA LİNKİ: www.pamukkale.bel.tr/burs/

ETİKETLER :
Diğer PAMUKKALE haberleri
SON HABERLER
E-Mail Bülten Kaydı
HABER ARŞİVİ
- -

Denizlininsesi.CoM
DENİZLİ GÜNDEM
Gündem
Asayiş
Son Dakika
Spor
EKONOMİ
DTO
DENİB
DESİAD
BASİAD
SİYASET
Ak PARTİ
CHP
MHP
Sivil Toplum Kuruluşları
EĞİTİM
PAÜ
Eğitim Haberleri
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
YAŞAM
Kültür - Sanat
Kitap
Sinemalar
Magazin
© 2020 DenizlininSesi.CoM
5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak haberler yayınlanmaktadır.
Sitede bulunan meteryallerin izinsiz kullanılması yasaktır.
Erten Medya Haber Yazılımı