PAÜ'den hayvan ıslahında önemli adım

PAMUKKALE Üniversitesi'nin (PAÜ), Acıpayam ilçesinde kuracağı Hayvan Islahı ve Genetik Uygulama ve Araştırma Merkezi için çalışmalara başlandı
2019-03-14 18:18:48

PAÜ'den hayvan ıslahında önemli adım

 

 

 

PAMUKKALE Üniversitesi'nin (PAÜ), Acıpayam ilçesinde kuracağı Hayvan Islahı ve Genetik Uygulama ve Araştırma Merkezi için çalışmalara başlandı. 800 dönümlük arazi üzerindeki çalışmaları inceleyen PAÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ, merkezle koordineli çalışması planlanan Doğa Bilimleri Fakültesi'nin kurulacağını açıkladı.


 

Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ, Acıpayam Belediye Başkanı Hulusi Şevkan ve beraberindekiler, Hayvan Islahı ve Genetik Uygulama ve Araştırma Merkezi'nin inşa edileceği 800 dönümlük arazi üzerinde incelemeler yaptı. Merkezde küçükbaş, büyükbaş ve kanatlı hayvanlara yönelik ıslah çalışmalarının yürütüleceğini kaydeden Rektör Bağ, bu doğrultuda yakın zamanda arazide modern ve son teknoloji donatılmış tesislerin kurulacağını belirtti.


 

REKTÖR BAĞ'DAN YENİ FAKÜLTE AÇIKLAMASI


 

Rektör Bağ, Acıpayam'da Pamukkale Üniversitesi bünyesinde Doğa Bilimleri Fakültesi açmayı planladıklarını da belirterek, "Bu arazi daha öncesinde üniversitemize tahsis edilmiş olan 800 dönümlük bir arazi. Uzun yıllar hiçbir şey yapılmamış. Burası da 'Acaba ne yapılacak' sorularıyla merak konusu olmuş bir arazi. Biz burada Hayvan Islahı ve Genetik Uygulama ve Araştırma Merkezi kapsamında hem bilimsel araştırmalar yapacağız hem de bölgemize ait olan hayvanların ıslahını gerçekleştireceğiz. Burada ziraat ve hayvancılık alanında eğitim verecek Doğa Bilimleri Fakültesini Acıpayam'da açmayı düşünüyoruz. Bu kapsamda bir önerimiz var. Kurulacak fakültemizin de Meslek Yüksekokuluna yakın bir yerde olmasını planlıyoruz. Kurmayı planladığımız Doğa Bilimleri Fakültesi de buradaki arazimizle bütünleşik olarak çalışmalar yürütecek" dedi.

ETİKETLER :
Diğer EĞİTİM haberleri
SON HABERLER
E-Mail Bülten Kaydı
HABER ARŞİVİ
- -

DenizlininSesi.CoM
DENİZLİ GÜNDEM
Gündem
Asayiş
Son Dakika
Spor
EKONOMİ
DTO
DENİB
DESİAD
BASİAD
SİYASET
Ak PARTİ
CHP
MHP
Sivil Toplum Kuruluşları
EĞİTİM
PAÜ
Eğitim Haberleri
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
YAŞAM
Kültür - Sanat
Kitap
Sinemalar
Magazin
© 2019 DenizlininSesi.CoM
5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak haberler yayınlanmaktadır.
Sitede bulunan meteryallerin izinsiz kullanılması yasaktır.
Erten Medya Haber Yazılımı