Çölyak hastalarına Büyükşehir'den gıda desteği

DENİZLİ'de Büyükşehir Belediyesi tarafından, Dünya Çölyak Günü etkinlikleri kapsamında çölyak hastalarına glutensiz gıda yardımı yaptı.
2019-05-10 18:59:33

Denizli'de Büyükşehir'den çölyak hastalarına gıda desteği

 

 

 

DENİZLİ'de Büyükşehir Belediyesi tarafından, Dünya Çölyak Günü etkinlikleri kapsamında çölyak hastalarına glutensiz gıda yardımı yaptı.


 

Denizli Büyükşehir Belediyesi, 9 Mayıs Dünya Çölyak Günü etkinlikleri kapsamında Çatalçeşme Oda Tiyatrosu'nda çölyak hastalarına ücretsiz olarak gıda malzemesi dağıtımı için organizasyon düzenlendi. Organizasyona, Denizli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gökoğlan, Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Erdal Işık, çölyak hastaları ve yakınları katıldı. Denizli Büyükşehir Belediyesi'nin çölyak hastalarının yaşam standartlarının daha da iyileştirilmesi amacıyla yaptığı glutensiz gıda desteğinden 250 çölyak hastası faydalandı. Denizli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gökoğlan, Denizli Büyükşehir Belediyesi'nin çölyak hastalarına yönelik gıda desteğinin bu yıl da sürdüğünü belirtti. Gökoğlan, glutensiz gıdaların gerek fiyatı gerekse temini konusunda zorluklar olduğunu, bu zorlukları bir nebze azaltmak için çölyak hastalarına gıda desteğinde bulunduklarını kaydetti.


 

Konuşmaların ardından çölyak hastalarına glutensiz gıda dağıtımı yapıldı.

ETİKETLER :
Diğer BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE haberleri
SON HABERLER
E-Mail Bülten Kaydı
HABER ARŞİVİ
- -

Denizlininsesi.CoM
DENİZLİ GÜNDEM
Gündem
Asayiş
Son Dakika
Spor
EKONOMİ
DTO
DENİB
DESİAD
BASİAD
SİYASET
Ak PARTİ
CHP
MHP
Sivil Toplum Kuruluşları
EĞİTİM
PAÜ
Eğitim Haberleri
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
YAŞAM
Kültür - Sanat
Kitap
Sinemalar
Magazin
© 2020 DenizlininSesi.CoM
5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak haberler yayınlanmaktadır.
Sitede bulunan meteryallerin izinsiz kullanılması yasaktır.
Erten Medya Haber Yazılımı