ÇAMELİ'DE ELLERİYLE DUYGULARA SES VERDİLER

Çameli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi işaret dili ekibi tarafından 10.06.2019 Pazartesi günü Çameli MTAL konferans salonunda gösteri hazırlandı.
2019-06-11 16:56:30

“İşit ruhunla güzellikleri 
Ses ver duygulara ellerinle”

 Çameli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi işaret dili ekibi tarafından 10.06.2019 Pazartesi günü Çameli MTAL konferans salonunda gösteri hazırlandı.

Programa Çameli Kaymakamı Didem Dinç, Çameli Belediye Başkanı V. Ahmet Sökmen, İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Uzun, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ahmet Ölçer, Atatürk Ortaokul Müdürü Bekir Özdemir, Şehit Er Basri Arslan Anaokulu Müdürü İlyas Akdağ, öğretmen, öğrenciler, veliler ve Çameli’de yaşayan işitme ve konuşma engelli vatandaşlarımız katıldı.

Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni Emine SAZAK ve öğrencileri tarafından Kasım ayından itibaren yürütülen "Duygulara Ses Ver Ellerinle" adlı işaret dili projesi kapsamında öğrencilerimiz kendilerinin belirlediği 13 tane eseri işaret dili ile seslendirdiler. Öğrenciler “Dezavantajlı bireylerin toplumsal entegrasyonuna yönelik çalışmalar” kapsamında işitme engelliler hususunda farkındalık yaratmak, işitme engelli bireyler ile iletişim kurabilmek amacıyla Çameli’de yaşayan işitme ve konuşma engelli bireyleri evlerinde ziyaret ederek onları programa çağırdılar.

Okul Müdürü Kürşat YELLİCE "Proje yürütücümüz Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenimiz Emine SAZAK'a, davete icap eden Belevi mahallesinden Ekrem Eriş’e, Ömer Çakar’a; Sarıkavak mahallesinden Aziz Sönmez, Adem Sönmez ve Sultan Sönmez’e; Gökçeyaka mahallesinden Mehmet Genç’e, Cevizli mahallesinden Adem Derin ve Arife Derin’e; misafirlerimizi okula kadar getirip-götüren Belevi, Sarıkavak, Gökçeyaka, Cevizli mahallesi muhtarlarımıza teşekkür eder; Kaymakamımız Sayın Didem Dinç’e , Çameli Belediye Başkanı V. Ahmet Sökmen’e, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Murat Uzun’a sevgi ve saygılarımızı sunarız." Dedi.

ETİKETLER :
Diğer ÇAMELİ haberleri
SON HABERLER
E-Mail Bülten Kaydı
HABER ARŞİVİ
- -

Denizlininsesi.CoM
DENİZLİ GÜNDEM
Gündem
Asayiş
Son Dakika
Spor
EKONOMİ
DTO
DENİB
DESİAD
BASİAD
SİYASET
Ak PARTİ
CHP
MHP
Sivil Toplum Kuruluşları
EĞİTİM
PAÜ
Eğitim Haberleri
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
YAŞAM
Kültür - Sanat
Kitap
Sinemalar
Magazin
© 2020 DenizlininSesi.CoM
5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak haberler yayınlanmaktadır.
Sitede bulunan meteryallerin izinsiz kullanılması yasaktır.
Erten Medya Haber Yazılımı