DENİZLİ DEVLET HASTANESİ'NDE DOKTORLARA MOBİNG İDDİASI !

Denizli Devlet Hastanesi'nde görev yapan bazı doktorlara yönelik başhekim ve üst düzey yöneticiler tarafından mobing uygulama yapıldığı ve cihazların bakımının tam yapılmadığı için sonuçların yetersiz çıktığı iddia edildi.
2019-06-12 13:07:30

Denizli Devlet Hastanesi hergün yeni bir olayla çalkalanıyor. 

Devlet Hastanesi'nde görev yapan uzman doktorların yaşanan sıkıntı ve bazı talepleri ile ilgili başhekimlik makamına bilgi vermek ve çözüm isteklerinin karşılanmadığı, başhekim yardımcılarının da olaylarla ilgilenmedikleri ve yetkinin başhekimlik makamında olduğu iddiası ile  taleplere cevap vermedikleri, yazılı sözlü taleplere kabul etmedikleri yönünde  iddialar sağlık personeli arasında sıkıntı yaratmaya başladı. 

 Nisan 2017 tarihinde Denizli Devlet Hastanesi Başhekimi olarak görevlendirilen Uzman Dr. Mehmet Erkaleli ile görüşmek isteyen  bazı uzmanların alaya alındığı, görüşülmediği ve  başhekimin yakın çevresi ile temazlarda bulunulduğu, yıllarca sağlık sektöründe görev yapan ve başhekimden yaş ve meslek olarak büyük olan kişilere de mobung uygulaması ve alaycı yaklaşımlarda bulunulduğu iddiaları sağlık kamuoyunda yer edindi. Bazı doktorların ise yaşana sıkıntılar sebebiyle devlet hastanesinden ayrılmak için dilekçe verdiği, ayrılmak için emekliliğini beklediği öğrenilirken bazı doktorların da  Denizli'de çözüm bulamadıkları için konuyu Sağlık Bakanlığı ve CİMER üzerinden  Ankara ya ilettikleri öğrenildi.

İsmi haber merkezimizde saklı bulunan bazı doktorların ise  başhekimlik makamı ve hastane yetkilierinin sağlık çalışanları ve  doktorlar üzerine mobing uyguladıkları, hastane sağlık cihazlarının teşhis ve tedavide kullanılırken yaşanan arızalarının da zamanında ve yetkili kişilere yaptırılmadığıı, uzmanlar yerine fason iş yapanlarla sağlıksız ve ypetersiz bakımn tamir yaptırıldığı, bununda  doktorlmarın teşhisinde yanlış teşhis konulmaya açık olduğunu belirten şikayetleri bulunduğu iddia edildi..

ETİKETLER :
Diğer MAGAZİN haberleri
SON HABERLER
E-Mail Bülten Kaydı
HABER ARŞİVİ
- -

Denizlininsesi.CoM
DENİZLİ GÜNDEM
Gündem
Asayiş
Son Dakika
Spor
EKONOMİ
DTO
DENİB
DESİAD
BASİAD
SİYASET
Ak PARTİ
CHP
MHP
Sivil Toplum Kuruluşları
EĞİTİM
PAÜ
Eğitim Haberleri
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
YAŞAM
Kültür - Sanat
Kitap
Sinemalar
Magazin
© 2020 DenizlininSesi.CoM
5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak haberler yayınlanmaktadır.
Sitede bulunan meteryallerin izinsiz kullanılması yasaktır.
Erten Medya Haber Yazılımı