ÇİVRİL'DE ELMA YETİŞTİRİCİLİĞİ PANELİ DÜZENLENDİ

Çivril Belediyesi, Denizli Büyükşehir Belediyesi, Çivril İlçe Tarım Müdürlüğü ve Çivril Ziraat Odası'nın ortaklaşa düzenlemiş olduğu elma yetiştiriciliği hakkındaki panel tamamlandı.
2019-06-25 18:29:17
ÇİVRİL'DE ELMA PANELİ DÜZENLENDİ
Çivril Belediyesi, Denizli Büyükşehir Belediyesi, Çivril İlçe Tarım Müdürlüğü ve Çivril Ziraat Odası'nın ortaklaşa düzenlemiş olduğu elma yetiştiriciliği hakkındaki panel tamamlandı.
HABER MERKEZİ
Denizli'nin Çivril İlçesinde elma yetiştiriciliği hakkında panel düzenlendi. Çivril Belediyesi, Denizli Büyükşehir Belediyesi, Çivril İlçe Tarım Müdürlüğü ve Çivril Ziraat Odası'nın birlikte düzenlemiş olduğu panel Vali Recep Yazıcıoğlu Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi.  Çok sayıda vatandaşın katıldığı panelde Bornova Zirai Mücadele Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü'nden Toksiloji Uzmanı Hakan Örnek, Entomoloji Uzmanı Dr. Mehmet Fatih Tolga ve Kalibrasyon ve Alet-Makine Uzmanı Dr. Öncül Kaangür Caner katılımcılara  elma yetiştiriciliği yanı sıra elmada entegre mücadele, elma iç kurdu zararlısı ile biyoteknik mücadele, zirai ilaç kalıntısı ve ilaçlamada kalibrasyon konularında bilgi verdi. Meyvecilikte kaliteli ürünün her zaman değer bulacağını belirten Çivril Belediye Başkanı Niyazi Vural, "Bizim topraklarımız hem meyvecilikte, hem sebzecilikte, Türkiye'nin en kıymetli en verimli arazilerindendir. Bizler bunun farkında ve bilincinde olmalıyız." dedi. Tarımsal faaliyetler için tüm pozitif durumların mevcut olduğunu belirten Niyazi Vural, "Güneşimiz var, toprağımız, suyumuz var. Tüm pozitif durumlar bizde mevcut. Geriye ne kalıyor? İşte bu araziden bilinçli bir şekilde tarımsal faaliyet yürütebilirsek, en kaliteli ürünleri en güzel bir şekilde yetiştirebilirsek, ve bunları da satmak için kooperatiflerimizi tekrar faaliyete geçirebilirsek, bütün çiftçimiz bütün Çivril’imiz yıllardır kazandığı gibi bundan sonrada kazanmaya devam edecek." dedi. Çivril Belediyesi olarak belediye tarihinde ilk defa Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü'nün kurulduğunu belirten Vural,"Bu müdürlüğümüzü de gerçek anlamda çiftçimize, köylümüze faydalı çalışmaları yapacak hale getireceğiz. Çok iyi bir ekiple Çivril’imizi tarımda marka yapmak istiyoruz. Bu tür toplantılara katılımların artmasını istiyoruz. Sayın hocalarımızı can kulağıyla dinleyip burada öğrendiklerimizi de arazimizde uygulayarak, Çivril’imizi tarımda, meyvecilikte ve sebzecilikte hak ettiği konuma  getirmek istiyoruz. İnşallah toplantımız hayırlara vesile olur." şeklinde konuştu.
 
 
 

 

 
ETİKETLER :
Diğer ÇİVRİL haberleri
SON HABERLER
E-Mail Bülten Kaydı
HABER ARŞİVİ
- -

Denizlininsesi.CoM
DENİZLİ GÜNDEM
Gündem
Asayiş
Son Dakika
Spor
EKONOMİ
DTO
DENİB
DESİAD
BASİAD
SİYASET
Ak PARTİ
CHP
MHP
Sivil Toplum Kuruluşları
EĞİTİM
PAÜ
Eğitim Haberleri
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
YAŞAM
Kültür - Sanat
Kitap
Sinemalar
Magazin
© 2020 DenizlininSesi.CoM
5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak haberler yayınlanmaktadır.
Sitede bulunan meteryallerin izinsiz kullanılması yasaktır.
Erten Medya Haber Yazılımı