KIZILCABÖLÜK FESTİVALİ COŞKUYLA SONA ERDİ

25. Geleneksel Kızılcabölük Kültür sanat tekstil ve moda festivali çok sayıda katılımcı ve vatandaşların yoğun ilgisi ile gerçekleşti. 3 gün süren festivalde eğlence ve kültür sanat moda ile çeşitli etkinlikler festivale imza atı
2019-07-02 10:27:32

Denizli Tavas Kızılcabölükm Mh. de her yıl geleneksel olarak gerçekleştirilen festival sona erdi. 3 gün süren ve  28-29-20 haziran tarihlerinde gerçekleşen 25. Geleneksel kızılcabölük Kültür sanat tekstil ve moda festivali süresince binlerce vatantaş etkinliklere katıldı. Tavasb Belediye Başkanı Hüseyin İnamlık tarafından desteklenen ve Kızılcabölüklüler vakfı tarafından geleneksel olarak düzenlenen festivalde Hasan derilioğlu, Armanğan Arslan, Necati ve Saykolar ile Lara sahne aldı.

Kızılcabölük tekstil ürünleri kullanılarak hazırlanan  kıyafetlerin sunulduğu defilede PaÜ öğrencilmeri  profosyonel mankenlere aratmayacak düzeyde sahne aldı. Kızılcabölük meydanında binlerce vatandaş defile sonunda açılan Türk Bayrağı ve Atatürk posterini 10.yıl marşı eşliğinde ayakta alkışladı.

Tavas belediye Başkanı Hüseyin İnamlık  çeyrek asırdır süregelen ve aralıksız yapılan festivali gerçekleştirmenin zor olduğunu, tamamen kendi iç bünyesinde gerçekleşen festivale katkı koyan herkeze teşekkür etti.

Kızılcabölüklüler Vakıf Başkanı Osman Erkli festivale katılanlara ve destek verenlere plaket verdi. Osman Gönlüm ise esprileri ve sunuculuğu ile geceye renk katarken Özay Gönlüm'ün nineye mektubunu  okudu.

Tekstilin başkenti sayılan ve  birbirinden farklı dokuma ürenleri ile adını duyuran Kızılcabölük festivali süresince yüzlerce sergi ve stand satış noktasında esnafların yüzü güldü. 

Erol Kes

 

 
ETİKETLER :
Diğer TAVAS haberleri
SON HABERLER
E-Mail Bülten Kaydı
HABER ARŞİVİ
- -

DenizlininSesi.CoM
DENİZLİ GÜNDEM
Gündem
Asayiş
Son Dakika
Spor
EKONOMİ
DTO
DENİB
DESİAD
BASİAD
SİYASET
Ak PARTİ
CHP
MHP
Sivil Toplum Kuruluşları
EĞİTİM
PAÜ
Eğitim Haberleri
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
YAŞAM
Kültür - Sanat
Kitap
Sinemalar
Magazin
© 2019 DenizlininSesi.CoM
5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak haberler yayınlanmaktadır.
Sitede bulunan meteryallerin izinsiz kullanılması yasaktır.
Erten Medya Haber Yazılımı