KALE BİBER FESTİVALİ COŞKUYLA BAŞLADI

25. Geleneksel Kaledavaz Biber Festivali, Yağlı Pehlivan Güreşleri ve Halk Konserleri bugün resmi protokol ile başladı..
2019-08-17 15:48:22

Her yıl olduğu gibi bu yılda renkli görüntülere sahne olan Kaledavaz Biber Festivali açılış törenine, Denizli Milletvekilleri Cahit Özkan ve Şahin Tin, Denizli AK Parti İl Başkanı Necip Filiz, Denizli MHP İl Başkanı Cafer Birtürk, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Kale Kaymakamı Murat Güneş, Kale Belediye Başkanı Mehmet Salih Sağınç ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Mehmet Salih Sağınç, ‘’Çeyrek asırdır süre gelen festivalimizin açılışına hepiniz hoş geldiniz. Dile kolay 25 yıldır Kalemizin tanıtımı, coğrafi işaret belgesine sahip kale biberi için ve atasporumuz, peygamber mesleği yağlı güreşlerimizin yaşatılması için her sene düzenlediğimiz festivalin ve yağlı güreş etkinliklerimizin, halk konserlerimiz için gayret ediyoruz.Kalemizi anlatan resim sergisi düzenliyoruz. Bu sene farklı olarakda nostaljik modifiye araçlar serigisini gerçekleştiriyoruz. Başta kale biberimiz olmak üzere daha geniş coğrafyaya tanıtılması için düzenlemiş olduğumuz festivalimiz hepimize hayırlı olsun. ‘’ dedi.

Kaledavaz Biber Festivali kapsamında düzenlenen yöresel yemek ve tatlı yarışmasında kazanan vatandaşlar Kale Belediye Başkanı Mehmet Salih Sağınç tarafından ödüllendirildi.

25. Geleneksel Kaledavaz Biber Festivali, Yağlı Pehlivan Güreşleri ve Halk Konserleri bugün saat 20.30’da DJ Performansı ve 22.00’de ise sevilen ünlü sanatçı Tuğba Yurt konseri ile devam edecek.

ETİKETLER :
Diğer MAGAZİN haberleri
SON HABERLER
E-Mail Bülten Kaydı
HABER ARŞİVİ
- -

DenizlininSesi.CoM
DENİZLİ GÜNDEM
Gündem
Asayiş
Son Dakika
Spor
EKONOMİ
DTO
DENİB
DESİAD
BASİAD
SİYASET
Ak PARTİ
CHP
MHP
Sivil Toplum Kuruluşları
EĞİTİM
PAÜ
Eğitim Haberleri
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
YAŞAM
Kültür - Sanat
Kitap
Sinemalar
Magazin
© 2020 DenizlininSesi.CoM
5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak haberler yayınlanmaktadır.
Sitede bulunan meteryallerin izinsiz kullanılması yasaktır.
Erten Medya Haber Yazılımı