İŞKUR Mesleki Bilgi Toplantısı Gerçekleştirildi

Toplantıya Denizli Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, Pamukkale İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Merkezefendi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Pamukkale ve Merkezefendi Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü yetkilileri katıldı.
2019-10-19 10:07:24

Mesleki Bilgi, Rehberlik ve Danışmanlık Toplantısı Gerçekleştirildi

 

Mesleki Bilgi,Rehberlik ve Danışmanlık (MBRD) Hizmetleri kapsamında her yıl şubat ve ekim aylarında gerçekleştirilen MBRD Alt Çalışma Grubu toplantısı Denizli Merkezefendi Rehberlik ve Araştırma Merkezi toplantı salonunda gerçekleştirildi.

 

Toplantıya Denizli Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, Pamukkale İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Merkezefendi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Pamukkale ve Merkezefendi Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü yetkilileri katıldı.

 

Denizli İŞKUR Şube Müdürü Mustafa Işık, “MBRD hizmetleri kapsamında toplanmamızın amacı; İşgücü piyasasının istediği nitelikler ve ihtiyaçlar dikkate alınarak, gençlerin kendilerine en uygun mesleği seçmeleridir. Geleceğimiz olan gençlerimiz çalışma hayatında ancak bu şekilde başarılı bireyler olacaklar” dedi.

 

Işık ayrıca; Denizli İŞKUR İl Müdürlüğü olarak okullarda gerçekleştirilen Meslek Danışmanlığı faaliyetleri hakkında katılımcıları bilgilendirdi.

 

Toplantıda yer alan İş ve Meslek Danışmanları 2018-2019 eğitim öğretim yılının 2. döneminde gerçekleştirdikleri faaliyetler ve 2019-2020 eğitim-öğretim yılı 1. döneminde gerçekleştirecekleri faaliyetler hakkında katılımcıları bilgilendirdiler.

 

İş ve Meslek Danışmanları, Denizli il merkezi ve ilçelerinde yapılan okul ziyaretlerinde, öğrencilere, “ Meslek seçimi, CV hazırlama, mülakat teknikleri” hakkında sunumlar yaparak öğrencileri iş hayatına hazırlamaya yardımcı olduklarını belirttiler. Ayrıca, eğitim öğretim yılının ilk döneminde Denizli İŞKUR olarak, Mesleki Yönelim Test Bataryası(MYTB) uygulamalarına ağırlık verileceğini dile getirdiler. İŞKUR yetkilileri tarafından okullarda uygulanmakta olan MYTB ile öğrencilere, ‘’meslek-bölüm’’ seçiminde yardımcı olduklarını kaydeden İş ve Meslek Danışmanları, yeni dönemde de bu uygulamaya okullarda devam edeceklerini ve daha fazla sayıda öğrenciye ulaşmayı hedeflediklerini dile getirdiler.

 

Toplantı, katılımcıların görüş ve önerileri sonrasında sona erdi.

 

 

Fatih IŞIK

Denizli Çalışma ve İş Kurumu

İl Müdürü

ETİKETLER :
Diğer YAŞAM haberleri
SON HABERLER
E-Mail Bülten Kaydı
HABER ARŞİVİ
- -

Denizlininsesi.CoM
DENİZLİ GÜNDEM
Gündem
Asayiş
Son Dakika
Spor
EKONOMİ
DTO
DENİB
DESİAD
BASİAD
SİYASET
Ak PARTİ
CHP
MHP
Sivil Toplum Kuruluşları
EĞİTİM
PAÜ
Eğitim Haberleri
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
YAŞAM
Kültür - Sanat
Kitap
Sinemalar
Magazin
© 2020 DenizlininSesi.CoM
5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak haberler yayınlanmaktadır.
Sitede bulunan meteryallerin izinsiz kullanılması yasaktır.
Erten Medya Haber Yazılımı