BOZKURT BLD. BAŞKANI ÇELİK URLA’DA

1-3 Kasım 2019 tarihleri arasında İzmir/Urla’da gerçekleşen, Cumhuriyet Halk Partisi, Tarım Orman İş Sendikası, Urla Belediyesi ve İzmir Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle düzenlenen
2019-11-05 13:37:22

BAŞKAN ÇELİK URLA’DA VİZYON PROJESİNİ ANLATTI
1-3 Kasım 2019 tarihleri arasında İzmir/Urla’da gerçekleşen, Cumhuriyet Halk Partisi, Tarım Orman İş Sendikası, Urla Belediyesi ve İzmir Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle düzenlenen “Kırsalda Üretim ve İstihdam Temelli Kalkınma Çalıştayı”na katılan Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik, Bozkurt’ta yapacakları Besihane ve Süt İşletmeciliği Projesi için sunum yaptı.
Üniversiteler, kamu kuruluşları, yerel yönetimler, üretici birlikleri ve kooperatifler, meslek örgütleri ile sivil toplum kuruluşlarından 150’yi aşkın temsilcinin katıldığı çalıştayda Başkan Çelik’in vizyon projesi büyük takdir ve beğeni topladı.
“Sürdürülebilir kırsal kalkınma için nasıl bir istihdam ve üretim stratejisi izlenmelidir? Nasıl bir finansman ve pazarlama yapısı oluşturulabilir?

Kırsal kalkınmada üretici örgütlenmesi nasıl etkin ve etkili olabilir, nasıl bir işbirliği ve eşgüdüm gereklidir? Kooperatifçilikten daha etkin nasıl yararlanılabilir?

Üretimde kamu kuruluşları ve yerel yönetimlerin yetki ve sorumlulukları. Ortak çalışma modelleri nasıl geliştirilebilir? Kırsal Kalkınmada Dezavantajlı Alanlar, Gruplar ve Bunlara Yönelik Yerel Yönetimlerin Sorumluluk Alanları ve Uygulama Öncelikleri nedir?” gibi temel soruların sorulduğu çalıştay oldukça verimli geçti.

Çalıştayda söz alan Bozkurt Belediye Başkanı Çelik, “İlçemizde geçen yıl yapılan bir ihalede, ruhsatı ‘Tarım ve Hayvancılık’ olan 4566 m2’lik, anayola sıfır konumunda bir arazimizin kullanım hakkını Bozkurt Belediyemiz kazandı. Bunun ardından hemen yola çıktık ve Ekonomi Bakanlığı’na başvurup burada yapacağımız işletme için teşvik belgesi aldık.

Bozkurt ilçemizde yaklaşık 20 bin büyükbaş hayvan bulunmakta ve günlük bu hayvanlarımızdan 70 ton süt üretilmektedir. Yapacağımız tesis ile vatandaşlarımızın daha modern ve daha sağlıklı bir alanda daha kazançlı olmalarını sağlayacağız. Şu an projemizin altyapısı için gerekli çalışmaları başlatmış bulunuyoruz. Kırsal kalkınmayı kooperatifçilikle birleştirip dayanışma ruhunu yeniden canlandıracağız. Daha mutlu, daha verimli, daha modern bir Bozkurt hayalimiz var. Bunu hep birlikte başaracağız” dedi.

Ülkemizde tarım ve hayvancılık politikalarının istihdam ve üretime yönelik düzenlemelerle daha işlevsel hale getirilmesi yönünde birçok kararın alındığı çalıştay, sonuç bildirgesinin okunmasının ardından son buldu. 

ETİKETLER :
Diğer YAŞAM haberleri
SON HABERLER
E-Mail Bülten Kaydı
HABER ARŞİVİ
- -

Denizlininsesi.CoM
DENİZLİ GÜNDEM
Gündem
Asayiş
Son Dakika
Spor
EKONOMİ
DTO
DENİB
DESİAD
BASİAD
SİYASET
Ak PARTİ
CHP
MHP
Sivil Toplum Kuruluşları
EĞİTİM
PAÜ
Eğitim Haberleri
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
YAŞAM
Kültür - Sanat
Kitap
Sinemalar
Magazin
© 2020 DenizlininSesi.CoM
5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak haberler yayınlanmaktadır.
Sitede bulunan meteryallerin izinsiz kullanılması yasaktır.
Erten Medya Haber Yazılımı