PAÜ, ÜROLOJİ ALANINDA ÖDÜL ALDI

PAÜ Hastanesi Üroloji Anabilim Dalı Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Zafer Aybek ve Doç. Dr. Ali Ersin Zümrütbaş, kadınlarda tekrarlayan idrar yolu (üretra) darlıklarının tedavisi için geliştirdikleri cerrahi teknik ile Antalya’da düzenlenen
2019-11-06 09:34:35

ÜROLOJİ ANABİLİM DALINDAN BİR BAŞARI DAHA

 

 

 

Üroloji Anabilim Dalı , yaklaşık 4 yıldır yanak içinden doku alarak yaptıkları idrar yolu (üretra) darlığı ameliyatlarındaki başarılı serileri, üroloji alanında dünyanın en önemli dergilerinden “World Journal of Urology” de yayınlanarak daha önce bir başarı elde etmişlerdi. PAÜ Hastanesi Üroloji AD. Öğretim Üyeleri yaptıkları tedaviler ile yeni bir ödül almaya hak kazandılar.

PAÜ Hastanesi Üroloji Anabilim Dalı Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Zafer Aybek ve Doç. Dr. Ali Ersin Zümrütbaş, kadınlarda tekrarlayan idrar yolu (üretra) darlıklarının tedavisi için geliştirdikleri cerrahi teknik ile Antalya’da düzenlenen 6. İşlevsel Üroloji ve Kadın Ürolojisi kongresinde video bildiri dalında birincilik ödülüne layık görüldü.

Ödül ile ilgili olarak, Prof. Dr. Aybek, “Kadınlarda bu sorun oldukça nadir görülüyor ve tanısı zaman zaman zor olabiliyor. Anabilim dalımızda erkeklerde idrar yolu darlıklarını özellikle ağız içinden aldığımız bukkal mukoza dokusu ile oldukça başarılı bir şekilde tedavi ediyoruz. Erkek hastalardaki deneyimimizi kadın idrar yolu darlıklarında uygulayarak yeni bir teknik geliştirdik. Bu yöntemle ameliyat ettiğimiz 7 hastanın tamamında başarılı sonuçlar elde ettik. Ödül aldığımız için de çok mutluyuz.” dedi.

Doç. Dr. Zümrütbaş ise bu ödülü almamızda katkısı olan tüm ekibe teşekkür ederek çalışmalarına devam edeceklerini belirtti.

ETİKETLER :
Diğer ASAYİŞ haberleri
SON HABERLER
E-Mail Bülten Kaydı
HABER ARŞİVİ
- -

Denizlininsesi.CoM
DENİZLİ GÜNDEM
Gündem
Asayiş
Son Dakika
Spor
EKONOMİ
DTO
DENİB
DESİAD
BASİAD
SİYASET
Ak PARTİ
CHP
MHP
Sivil Toplum Kuruluşları
EĞİTİM
PAÜ
Eğitim Haberleri
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
YAŞAM
Kültür - Sanat
Kitap
Sinemalar
Magazin
© 2020 DenizlininSesi.CoM
5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak haberler yayınlanmaktadır.
Sitede bulunan meteryallerin izinsiz kullanılması yasaktır.
Erten Medya Haber Yazılımı