DENİZLİ OTO SANAYİSİ KRİZİN PENÇESİNDE

Denizli sanayisi son yılların en durgun dönemini yaşıyor. Haber merkezimize gelen telefonlardan sonra sanayi esnafı ile görüşmeye giden haber merkezimizden arkadaşlarımız ise sanayıde sessizliğin hakim olduğunu, ..
2019-11-06 10:25:49

Denizli sanayisi son yılların en durgun dönemini yaşıyor. Haber merkezimize gelen telefonlardan sonra sanayi esnafı ile görüşmeye giden haber merkezimizden arkadaşlarımız ise sanayıde sessizliğin hakim olduğunu, yaprak kımıldamadığını ve birçek esnafın kendi arasında tavla oynayarak zaman geçirdiğini görüntüledi.

İsminin açıklanmasını istemeyen esnaf (haber merkezimizde isimleri gizli) son yılların en büyük krizi ile karşı karşıya kaldıklarını söyledi. Sanayide çekiç sesleri, boya tabancası sesleri ve otomobil gürültüsüne hasret kaldığını belirten esnaflar, bunun uzun süreceğinden endişeli.

Eski araçların  kalmadığını, yeni model araçların arıza yapmadığını, kaza anında ise birkaç yetkili servise gidildiğini, sürücülerin dikkatli olduğunu ve  dükkan sayısında kontrolsüz artış yaşanarak haksız rekabet edildiğini belirtiyor.

Kayıt dışı açılan işyerleri yetkililerin çabasına rağmen kontrol altına alınamıyor. Maliyetin altında fiyat veren korsan işyerleri ise esnafa sıkıntı yaratıyor.

Esnaf olmayan  bazı  işyeri sahiplerinin ise müşteriye karşı tavrı sebebiyle  birçok otomobil sahibinin şehir dışına kaydığını, sanayiye uğramaz olduğunu ve  yap0ılması gerekli tamir bakım gibi işlere  boşverdiğini belirten esnaflar " maliyetler arttı. biz işgücümüz, tecrübemiz ve sanatkarlığımızdan fedakarlık yapıyoruz. bazen parça maliyetine iş yapıyoruz" dedi.

 Eğitim sisteminde son yıllarda yaşanan hata üstüne hata  ile  zırak ve kalfa altyapısının bozulduğunu, yeterli çırak gelmediğini,  eleman bulmakta zorluk çektiklerini söyleyen sanayi esnafı birkaç yıl sonra Denizli sanayisinde birçok işyerinin kapanma rizki taşıdığını, işsizlik ve eleman sıkıntısı sebebiyle birçork değerli ustanın işyerine kapatacağını belirtti. 

Denizli sanayisi yakında Suriyeli İranlı Afgan  tamirciı kaportacı ile karşı karşıya kalacak

ETİKETLER :
Diğer ASAYİŞ haberleri
SON HABERLER
E-Mail Bülten Kaydı
HABER ARŞİVİ
- -

Denizlininsesi.CoM
DENİZLİ GÜNDEM
Gündem
Asayiş
Son Dakika
Spor
EKONOMİ
DTO
DENİB
DESİAD
BASİAD
SİYASET
Ak PARTİ
CHP
MHP
Sivil Toplum Kuruluşları
EĞİTİM
PAÜ
Eğitim Haberleri
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
YAŞAM
Kültür - Sanat
Kitap
Sinemalar
Magazin
© 2020 DenizlininSesi.CoM
5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak haberler yayınlanmaktadır.
Sitede bulunan meteryallerin izinsiz kullanılması yasaktır.
Erten Medya Haber Yazılımı