PAÜ Personelini Şüpheli Posta Eğitimi

PAÜ personeline; Kimyasal, Biyolojik, Radyoaktif ve Nükleer (KBRN) maddelerinin insan, doğa ya da teknoloji kaynaklı kontrolsüz olarak yayılmasıyla oluşabilecek tehdit ve tehlikelerine karşı
2019-11-07 12:07:12

PAÜ Personeline “KBRN Farkındalık ve Şüpheli Posta Eğitimi”

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) personeline; Kimyasal, Biyolojik, Radyoaktif ve Nükleer (KBRN) maddelerinin insan, doğa ya da teknoloji kaynaklı kontrolsüz olarak yayılmasıyla oluşabilecek tehdit ve tehlikelerine karşı bilinç oluşturulması için “KBRN Farkındalık ve Şüpheli Posta Eğitimi” verildi.

PAÜ Personel Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen eğitim, Teknoloji Fakültesi Konferans Salonunda düzenlendi. KBRN Farkındalık ve Şüpheli Posta Eğitimi, Denizli Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünde (AFAD); kimyasal, biyolojik, radyolojik ve nükleer tehditlerle ilgili olaylarda ilk müdahale, ölçüm, numune alımı ve arındırma (dekontaminasyon) yapan uzman personel tarafından verildi.

Yaşadığımız çevrede meydana gelerek insanları etkileyebilecek olan KBRN olaylarına etkin hızlı ve doğru müdahale yöntemlerini öğretmek, amacıyla düzenlenen bu eğitime; üniversite birimlerinde KBRN ile ilgili görevi bulunan veya eğitime katılmak için gönüllü olan 90 personel katıldı.

Eğitim çerçevesinde; kimyasal, biyolojik, radyoaktif ve nükleer tehditler nelerdir ile şüpheli postalar hakkında detaylı bilgiler verildi. Bu tehdit içeren olayların gerçekleşmesi halinde yapılması gerekenler ile asla yapılmaması gereken durumlar örnek olaylar ile anlatıldı. Eğitim kapsamında KBRN olaylarında kullanılan kişisel koruyucu ekipmanları, saha ve olay yeri yönetimi becerileri kazandırmak amacı ile detaylı bilgi paylaşımı gerçekleştirildi.

Genel olarak KBRN terimi kimyasal, biyolojik, radyoaktif ve nükleer maddelerin kasten veya kazaen yayılmasıyla oluşan, insan ve çevre için zararlı ve tehlikeli durumları ifade etmektedir. KBRN maddelerinden elde edilmiş silahların terör ve sabotaj eylemleri ile kasten ya da endüstriyel üretimde, sağlık sektöründe, laboratuvarlarda ve bilimsel araştırmalarda ürün ya da ara ürün olarak kullanılmaktadır.

ETİKETLER :
Diğer ASAYİŞ haberleri
SON HABERLER
E-Mail Bülten Kaydı
HABER ARŞİVİ
- -

Denizlininsesi.CoM
DENİZLİ GÜNDEM
Gündem
Asayiş
Son Dakika
Spor
EKONOMİ
DTO
DENİB
DESİAD
BASİAD
SİYASET
Ak PARTİ
CHP
MHP
Sivil Toplum Kuruluşları
EĞİTİM
PAÜ
Eğitim Haberleri
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
YAŞAM
Kültür - Sanat
Kitap
Sinemalar
Magazin
© 2020 DenizlininSesi.CoM
5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak haberler yayınlanmaktadır.
Sitede bulunan meteryallerin izinsiz kullanılması yasaktır.
Erten Medya Haber Yazılımı