Tarihle iç içe doğa yürüyüşü yaptılar,

Denizli Doğa Yürüyüş Spor Kulübü Derneği (DOĞADEN) üyesi dağcılar, Çal kısık Kanyonu Yürüyüşü’nde tarih ile iç içe muhteşem bir yürüyüş gerçekleştirdi. Dernek Başkanı İbrahim Yavuz Keskin,
2019-11-25 19:24:59

Tarihle iç içe doğa yürüyüşü yaptılar, Çal’ın başkanını kutladılar.

 

DOĞASEVER BAŞKAN DAVET ETTİ, 10 KİLOMETRE YÜRÜDÜLER

 

Denizli Doğa Yürüyüş Spor Kulübü Derneği (DOĞADEN) üyesi dağcılar, Çal kısık Kanyonu Yürüyüşü’nde tarih ile iç içe muhteşem bir yürüyüş gerçekleştirdi. Dernek Başkanı İbrahim Yavuz Keskin, “Çal’ın doğasever başkanı Fethi Akcan’ın davetiyle muhteşem bir yürüyüş gerçekleştirdik. Kanyonun ve Büyük Menderes Vadisi’nin güzelliği hepimizi bir kez daha büyüledi” derken, Başkan Akcan ise, “Tarihi ve doğal güzellikleri ile Çal, doğaseverler için çekim merkezi oldu” yorumunda bulundu.

DOĞADEN’in yürüyüşü Çal’ın Aşağıseyit Mahallesi’nden başladı. Büyük Menderes Nehri güzergahından Değirmenderesi mevkisine gelen yürüyüşçüler, buradan kayalık bölgeye tırmandı ve Çal kanyonunun başladığı yerden bitiş noktasına vardı. 10 kilometrelik yürüyüş yolunda tarih ve doğal güzellikleri görün doğaseverler, Kumral Mesireliği’nde yemek molası verdi. Çal Belediyesi, doğa severlere keşkek ikramında bulundu.

DOĞASEVER BAŞKANA TEŞEKKÜR ETTİ

DOĞADAN Başkanı İbrahim Yavuz Keskin, “Çal, doğasever bir başkana sahip olduğu için şanslı. Bizlerde Çal’ı tanımaya başladık. Burada muhteşem yürüyüş yolları ve parkurlar var. Doğa ve tarih ile iç içe yürümek Çal’da mümkün. Çal’ın doğasever başkanı Fethi Akcan’ın davetiyle muhteşem bir yürüyüş gerçekleştirdik. Kanyonun ve Büyük Menderes Vadisi’nin güzelliği hepimizi bir kez daha büyüledi” diye konuştu.

AKCAN; “ÇOK SAYIDA TURİST GELECEKTİR”

Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan ise, “İlçemiz tarihi ve doğal güzellikleri ile doğa severlerin, doğa yürüyüşçülerinin, fotoğraf sanatçılarının uğrak yeri haline geldi. Kısık Kanyonu’ndaki çalışmalar bittiğinde bölgeye çok sayıda turistte gelecektir. Tüm planlamalarımızı bunun üzerine yapıyoruz. Bakir bir bölge olan Çal’da bacasız sanayi diye tabir edilen turizmi mutlaka harekete geçirmeliyiz. Bunun için de kararlıyız” dedi.

ETİKETLER :
Diğer GÜNDEM haberleri
SON HABERLER
E-Mail Bülten Kaydı
HABER ARŞİVİ
- -

Denizlininsesi.CoM
DENİZLİ GÜNDEM
Gündem
Asayiş
Son Dakika
Spor
EKONOMİ
DTO
DENİB
DESİAD
BASİAD
SİYASET
Ak PARTİ
CHP
MHP
Sivil Toplum Kuruluşları
EĞİTİM
PAÜ
Eğitim Haberleri
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
YAŞAM
Kültür - Sanat
Kitap
Sinemalar
Magazin
© 2020 DenizlininSesi.CoM
5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak haberler yayınlanmaktadır.
Sitede bulunan meteryallerin izinsiz kullanılması yasaktır.
Erten Medya Haber Yazılımı