Rektör Bağ, Biz Farklı Kültürlerden Oluşuyoruz

PAÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ, Dünya’nın farklı ülkelerinden lisans ve lisansüstü düzeyinde eğitim almak için Pamukkale Üniversitesine gelen ve Pamukkale Üniversitesi Dil ....
2019-12-20 13:34:31

Rektör Bağ: “Biz Farklı Kültürlerden Oluşan Büyük Bir Aileyiz”

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ, Dünya’nın farklı ülkelerinden lisans ve lisansüstü düzeyinde eğitim almak için Pamukkale Üniversitesine gelen ve Pamukkale Üniversitesi Dil Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde (PADAM) Türkçe öğrenen öğrenciler ile tanışma etkinliğinde bir araya geldi.

Pamukkale Üniversitesi Dil Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde yapılan tanışma etkinliğine, Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ ile birlikte PAÜ Genel Sekreteri Prof. Dr. Mehmet Ali Sarı, PADAM Müdürü Öğr. Gör. Dr. Erdost Özkan, PADAM Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Mehmet Sarıköse, İdari Mali İşler Daire Başkanı Halil Tekin ile PADAM’da Türkçe eğitimi veren öğretim elemanları ve öğrenciler katıldı.

Dersliklerde öğrencileri ziyaret eden Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ, burada öğrencilerle sohbet etti. PADAM öğrencileri, hangi ülkeden geldiklerini ve hangi bölüm öğrencisi olduklarını Türkçe anlatarak kendilerini tanıttı. Rektör Prof. Dr. Bağ, öğrencilere günün anısına hediye takdiminde bulundu.

Daha sonra Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ ve beraberindekiler, PADAM’ın önüne yer alan ve Türk Bayrağının yanında PADAM’da eğitim gören öğrencilerin ülkelerinin bayraklarından her hafta farklı bir ülke bayrağının dalgalandırılacağı alana geçti. Göndere ilk olarak Türk Bayrağını, PADAM Öğrenci Temsilcisi ve işletme bölümü öğrencisi Abdülsalam Khattab çekti.

Etkinlik günün anısına toplu fotoğraf çekimi ile sona ererken, Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ öğrencilerin öz çekim taleplerine kayıtsız kalmadı ve onlarla hatıra fotoğrafı çektirdi.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ şunları kaydetti: “Pamukkale Üniversitesi olarak eğitim, bilim ve spor alanında yaptığımız çalışmalarda ülkemizin gelişimine katkı sağlamanın yanında kültürler arası etkileşime de son derece önem veriyoruz. Farklı kültürlerin birbirini tanıması ve kaynaşması için elbette ortak bir dilin kullanılıyor olması çok önemlidir. Pamukkale Üniversitesi Dil Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezimiz farklı ülkelerden öğrencilerimize Türkçe eğitimi vererek onları eğitim hayatlarına hazırlıyor. Öğrencilerimizle Türkçe konuşabilmek için bu tanışma etkinliğini dönem sonuna erteledim. Görüyorum ki kısa bir sürede epey ilerleme kaydetmişler. Bu özverili çalışmalarından dolayı hem öğrencilerimizi hem de onlara Türkçe eğitimi veren akademisyenlerimizi tebrik ediyorum. Pamukkale Üniversitesi çatısı altında bizler, gerek lisans ya da lisansüstü eğitimini Pamukkale Üniversitesinde alan öğrencilerimizle, gerekse öğrenci

değişim programlarıyla eğitimlerinin bir bölümünde Üniversitemizde misafir ettiğimiz öğrencilerimizle birlikte farklı ülkelerden, farklı kültürlerden oluşan büyük bir aileyiz. İnanıyorum ki bugün burada ilk olarak Türk Bayrağını göndere çekmek ile başlattığımız ve çok kısa bir süre içinde diğer ülkelerin bayraklarının da birer hafta süre ile Bayrağımızın yanında dalgalanacak olması bu birlikteliğimizin güzel bir sembolü olacaktır.”

Bu yıl aralarında; Filistin, Tunus, Mısır, Kazakistan, Afganistan, Senegal, Meksika, Endonezya gibi ülkelerin olduğu Dünya’nın 37 farklı ülkesinden toplam 80 öğrenci PADAM’da Türkçe hazırlık eğitimi alıyor. Lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde eğitim almak üzere Pamukkale Üniversitesine gelen öğrenciler bir yıllık Türkçe eğitimlerini tamamladıktan sonra bölümlerinde eğitimlerine devam edecekler.

ETİKETLER : sonnokta denizli denizli haberleri denizliden haberler denizlispor fetö pamukkale subaşıoğlu kaza horoz beşiktaş tavas çameli sarayköy buldan
Diğer EĞİTİM haberleri
SON HABERLER
E-Mail Bülten Kaydı
HABER ARŞİVİ
- -

DenizlininSesi.CoM
DENİZLİ GÜNDEM
Gündem
Asayiş
Son Dakika
Spor
EKONOMİ
DTO
DENİB
DESİAD
BASİAD
SİYASET
Ak PARTİ
CHP
MHP
Sivil Toplum Kuruluşları
EĞİTİM
PAÜ
Eğitim Haberleri
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
YAŞAM
Kültür - Sanat
Kitap
Sinemalar
Magazin
© 2020 DenizlininSesi.CoM
5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak haberler yayınlanmaktadır.
Sitede bulunan meteryallerin izinsiz kullanılması yasaktır.
Erten Medya Haber Yazılımı