TEKDEN HASTANESİ SAYESİNDE 5 YIL SONRA YÜRÜYEBİLECEK

5 yıl önce geçirdiği trafik kazasının ardından sol bacağında oluşan kırık sebebiyle 10’dan fazla cerrahi müdahale atlatan Kaplan hiçbir tedavilere yanıt veremedi. Tavsiyeler üzerine ..
2020-02-22 13:03:02

5 YILIN ARDINDAN MÜCİZE TEKDEN HASTANESİ’NDE GERÇEKLEŞTİ

TEKDEN HASTANESİ SAYESİNDE 5 YIL SONRA YÜRÜYEBİLECEK

10’DAN FAZLA CERRAHİ MÜDEHALENİN ARDINDAN ÇÖZÜMÜ TEKDEN HASTANESİ BULDU

 

 

5 yıl önce geçirdiği trafik kazasının ardından sol uyluğunda meydana gelen kırık sonrası 10’dan fazla cerrahi müdahale geçiren ve bu operasyonların kemik komplikasyonu olarak enfeksiyon sonucu dayanılmaz ağrılar çeken Hasan Kaplan(39) isimli hasta Özel Denizli Tekden Hastanesi’nde gerçekleştirilen tedavi ile sağlığına kavuşmaya başladı.

5 yıl önce geçirdiği trafik kazasının ardından sol bacağında oluşan kırık sebebiyle 10’dan fazla cerrahi müdahale atlatan Kaplan hiçbir tedavilere yanıt veremedi. Tavsiyeler üzerine Özel Denizli Tekden Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Op.Dr. Necip Özateş’e başvuran Kaplan yapılan tetkikler üzerine bacağına yerleştirilen bir implat mecut kemik enfeksiyonunun önlenmesi için kemik rezeksiyonu, kemik uzatma ve kazandırma konusunda girişimde bulunuldu.

Hasan Kaplan 5 yıl önce bir trafik kazası sonrası sol uyluğunda sürekli devam eden kirli akıntı bacakta şişlik ve belirgin ağrılar sebebiyle yürüme aksaklığına neden oldu. Kaplan ardından farklı hastanelerde geçen 5 yıllık süre içinde 10’dan fazla cerrahi müdahale geçirse de sağlığına kavuşamadı. Sonrasında Özel Tekden Hastanesinde görevli Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Op. Dr. Necip Özateş ile görüşen Kaplan bir kez daha ameliyat olmaya karar verdi. Dr. Özateş, yaklaşık 4 saat süren ‘İlizarov Eksternal Fiksatör’ yani kemik rezeksiyonu ve uzatma ameliyatı yaptı. Yapılan ameliyat ile Kaplan sağlığına kavuşurken ilerleyen günlerde tekrara yürüyebileceği kaydedildi.

 

“Enfekte alanı tamamen biz ortadan kaldırdık”

Gerçekleştirilen ameliyat ile ilgili açıklamalarda bulunan Dr. Özateş, hastanın kendilerine yoğun ağrılar şikayeti ile geldiğini ve önceden 10’dan fazla ameliyat olmasına rağmen ağrılarından kurtulamadığını söyledi. Dr. Özateş, “Araç içi trafik kazası sonrasında sol uyruğunda bir kırık meydana geliyor. Yapılan tedaviler sonrasında bir komplikasyon olarak cerrahi sahada bir kemik enfeksiyonu gelişiyor ancak geçen bu 5 yıl süre içerisinde bu enfeksiyon tedavisinde net bir başarı elde edilemiyor. Yapılan tedavilere ve cerrahi tedavilere rağmen ki hastamız 10’nun üzerinde cerrahi müdahale geçirmiş. Ancak biz hastamızı önceki yıllardan da bildiğimiz için yoğun ağrıları vardı. Tedavilerden tam istediğimiz ölçüde de başarı sağlanamadı. En son hastamıza uyguladığımız cerrahi bu enfekte alanı tamamen biz ortadan kaldırdık. Enfekte olan kemiği tamamen vücuttan uzaklaştırıp kurduğumuz sistem üzerinden hem bu alanı telafi edici hem boyda kısalık yapmayacak bir fiksasyon uyguladık. Hem bu şekilde enfekte alan ortadan kalktı, aynı zamanda kemiğe uyguladığımız diğer müdahalelerle de bir taraftan kemik uzamaya devam edecek ve enfektif alan bu şekilde kapatılmış olacak” dedi.

 

“Süreç daha da devam edecek biraz zahmetli bir süreç”

Ameliyatın 4 saat sürdüğünü ve her hangi farklı bir olumsuz durumun gelişmediğini sözlerine ekleyen Dr. Özateş açıklamalarını şöyle sürdürdü:

“Vücutta her an gibi bir uzuv kısalığı oluşmayacak. Aynı zamanda da enfeksiyonla mücadelemizle yine buraya yönelik antibiyotikler vererek devam etmekteyiz, şuan için hastamız gayet iyi durumda ağrısı belirgin ölçüde azaldı. Tabi ki bu süreç daha da devam edecek biraz zahmetli bir süreç ama ümidimiz bu rahatsızlığından tamamen artık kurtulmuş olması şeklinde ve şuan ki durumu gayet iyi hastamızın.

 

“Daha önce gittiğim hastanelerde doktorlar kesin bir çözüm söylemedi”

Başarılı geçen ameliyatın ardından taburcu olarak sağlığına kavuşacağı anı dört gözle bekleyen Kaplan ise, “Geçen yıl başka bir hastanede olduğum ameliyatta bulaşan enfeksiyondan dolayı tekrar tekrar ameliyat oldum ama sonuç elde edemedim. Sonra bir tanıdığımın tavsiyesi ile Özel Denizli Tekden Hastanesine geldim ve Dr. Necip Özateş hocamızla tanıştık. Kendisi bizle fazlası ile ilgilendi ve başarılı bir ameliyat geçirdik. Kendisine teşekkür ederim.

Daha önce şehir içi ve şehir dışında bir çok hastaneye gittim her doktor farklı bir şey söyledi ama hiç biri kesin bir çözüm konusunda bir şey söylemediği için Özel Denizli Tekden Hastanesine geldim. Ben Necip hocamıza, hemşirelere, ameliyata giren ekibe ve Denizli Tekden Hastanesine teşekkür ederim” diye konuştu.

ETİKETLER :
Diğer SAĞLIK haberleri
SON HABERLER
E-Mail Bülten Kaydı
HABER ARŞİVİ
- -

DenizlininSesi.CoM
DENİZLİ GÜNDEM
Gündem
Asayiş
Son Dakika
Spor
EKONOMİ
DTO
DENİB
DESİAD
BASİAD
SİYASET
Ak PARTİ
CHP
MHP
Sivil Toplum Kuruluşları
EĞİTİM
PAÜ
Eğitim Haberleri
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
YAŞAM
Kültür - Sanat
Kitap
Sinemalar
Magazin
© 2020 DenizlininSesi.CoM
5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak haberler yayınlanmaktadır.
Sitede bulunan meteryallerin izinsiz kullanılması yasaktır.
Erten Medya Haber Yazılımı