EĞİTİM-BİR-SEN, ÜNİVERSİTELER AİLE ÇİFTLİĞİNE DÖNDÜ DEDİ

Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın; İlahiyat Fakültesi Dekanı ve aynı zamanda Eğitim-Bir-Sen Denizli 2 No’lu Şube Başkanı hakkında rektörün kişisel husumeti ve ihtirasları yüzünden itibar suikastı yapıldığıyla ...
2020-03-12 17:05:02

EĞİTİM-BİR-SEN ARD ARDA  İDDİALARLA YİNE GÜNDEMDE...

PAÜ’de Sular Durulmuyor : Pamukkale Üniversitesi Aile Çiftliğine Döndü

 

Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın; İlahiyat Fakültesi Dekanı ve aynı zamanda Eğitim-Bir-Sen Denizli 2 No’lu Şube Başkanı hakkında rektörün kişisel husumeti ve ihtirasları yüzünden itibar suikastı yapıldığıyla ilgili daha önce hem sosyal medyadan hem de üniversite önünde basın açıklaması yaparak PAÜ’nün çiftlik gibi yönetildiğini belirtmişti.

 

Sosyal medya üzerinden yeni bir açıklama yapan Yalçın, PAÜ’nün üniversite vasfını yitirdiğini, haksızlığa ve kaprise dayalı bir mobbing uygulandığını belirterek, “PAÜ aile çiftliği olmaktan çıkartılmalıdır” dedi.

 

Ali Yalçın’ın sosyal medya üzerinden yaptığı açıklama;

 

Pamukkale Üniversitesi’nde (PAÜ) sular durulmuyor! PAÜ hızla üniversite vasfını yitiriyor. Keyfî yönetime, hukuksuzluğa ve haksızlığa bir de kaprise dayalı mobbing eklenmiştir.

 

19 yıl öğretmenlik yapan öğretim görevlisi üyemiz, üniversitede göreve başladığı hafta PAÜ gerçeğiyle karşılaşmış ve göreve başladığı haftanın ertesinde sürgüne gönderilmiştir.

 

Yetmemiş, kadın öğretim görevlisinden, görevlendirildiği meslek yüksekokulunda derse girmesi değil, bizzat cezaevine giderek ders vermesi istenmiş; hem de cezaevi müdürü ihtiyaç yok, öğretim görevlisi fazlamız var demesine rağmen.

 

Kadın öğretim görevlisini erkek cezaevine sürgün eden PAÜ yönetimi, cezaevinde ders veren diğer öğretim görevlileri için ders alacak mahkûm öğrenciler MYO’ya getirilmesine rağmen arkadaşımızı ısrarla cezaevine mahkûm etmiştir.

 

Bu olay kaprise dayalı mobbingin tek örneği değil. PAÜ AMATEM’de görevli, madde bağımlılığı konusunda önemli görev üstlenen üyemiz, bir kin uğruna toplum sağlığı hiçe sayılarak, görevinden alınmıştır.

 

Rektörün eşi tarafından “hasta görülmeden” sağlık raporu çıkarılması istenmiş, üyemiz bu hukuksuz talebi kabul etmediği için görevinden alınmıştır. PAÜ’de keyfî yönetime, kişisel hırslara,kaprislere son verilmeli. YÖK olanı biteni görmeli. PAÜ aile çiftçiliği olmaktan çıkmalı!

ETİKETLER :
Diğer EĞİTİM haberleri
SON HABERLER
E-Mail Bülten Kaydı
HABER ARŞİVİ
- -

Denizlininsesi.CoM
DENİZLİ GÜNDEM
Gündem
Asayiş
Son Dakika
Spor
EKONOMİ
DTO
DENİB
DESİAD
BASİAD
SİYASET
Ak PARTİ
CHP
MHP
Sivil Toplum Kuruluşları
EĞİTİM
PAÜ
Eğitim Haberleri
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
YAŞAM
Kültür - Sanat
Kitap
Sinemalar
Magazin
© 2020 DenizlininSesi.CoM
5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak haberler yayınlanmaktadır.
Sitede bulunan meteryallerin izinsiz kullanılması yasaktır.
Erten Medya Haber Yazılımı