BAŞKAN KEPENEK’TEN SULAMA SUYUNA MÜDAHALEYE TEPKİ

Honaz Belediye Başkanı Yüksel Kepenek, Pınarbaşı Göz bölgesinde çıkan suyun, Recep Yazıcıoğlu Sulama Birliği tarafından haber dahi verilmeden kesilerek kendi abonelerine aktarılmasına sert tepki gösterdi.
2020-06-04 18:59:52

KEPENEK’TEN SULAMA SUYUNA MÜDAHALEYE TEPKİ

Honaz Belediye Başkanı Yüksel Kepenek, Pınarbaşı Göz bölgesinde çıkan suyun, Recep Yazıcıoğlu Sulama Birliği tarafından haber dahi verilmeden kesilerek kendi abonelerine aktarılmasına sert tepki gösterdi. Kepenek, ‘’Bu sorumsuzluk Honaz’ın kaderine kilit vurmaktır. Asla müsaade etmeyiz’’ dedi.

Honazlı üreticilerin en önemli su kaynağı olan Pınarbaşı-Göz bölgesinden çıkan suyla Honaz Belediyesi’ne kayıtlı 9 bin 220 abone tarla ve bahçelerini suluyor. Bu kapsamda bölgenin çok önemli can sularından olan bu kaynakta inceleme yapan Honaz Belediye Başkanı Yüksel Kepenek, Recep Yazıcıoğlu Sulama Birliği’nin bölgedeki 90 abonesi için suyu keserek çalışma yaptığını gördü. Yaşananlara isyan eden Honaz Belediye Başkanı Yüksel Kepenek, üreticilerin en yoğun şekilde çalıştığı bu dönemde yaşanılanların akıllara durgunluk verici olduğunu söyledi.

Geçtiğimiz yıl 780 bin TL kaynak ayırarak üreticilerin sulama suyu konusunda sıkıntı yaşamaması için kanallar yaptıklarını, temizlik yaptıklarını, yollar açtıklarını kaydeden Kepenek, ‘’ Göz bölgemizden çıkan su bizim için çok değerli. Bu bölgede yüzlerce üreticimiz tarla ve bahçelerini suluyor. Bu sulama birliği ise bizimle irtibata dahi geçmeden kendi kafalarına göre bu işlemi yapıyor. Belediyenin kurulduğu 1914’ten bu yana sulama suyu konusunda halkımız hiçbir sıkıntı yaşamazken, henüz göreve geleli 1 yıl olmuşken bu şekilde davranılmasını çok manidar buluyorum. Herkes şunu bilsin ki, Honaz’ın kaderine kilit vurdurtmam. Üreticilerimi kimseye ezdirmem ve mağdur ettirmem’’dedi.

ETİKETLER :
Diğer YAŞAM haberleri
SON HABERLER
E-Mail Bülten Kaydı
HABER ARŞİVİ
- -

Denizlininsesi.CoM
DENİZLİ GÜNDEM
Gündem
Asayiş
Son Dakika
Spor
EKONOMİ
DTO
DENİB
DESİAD
BASİAD
SİYASET
Ak PARTİ
CHP
MHP
Sivil Toplum Kuruluşları
EĞİTİM
PAÜ
Eğitim Haberleri
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
YAŞAM
Kültür - Sanat
Kitap
Sinemalar
Magazin
© 2020 DenizlininSesi.CoM
5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak haberler yayınlanmaktadır.
Sitede bulunan meteryallerin izinsiz kullanılması yasaktır.
Erten Medya Haber Yazılımı