SAĞLIĞINIZ İÇİN ÇORAP GİYMEDEN DIŞARI ÇIKMAYIN

Denizli de kurulu bulunan ve dünyanı değişik ülkelerine çorap ihraç eden Aykutsan Çorap Sanayi Sahibi Abdurrahman Aykutlu ayak sağlığına dikkat çekti.
2020-06-04 19:05:54

Denizli de kurulu bulunan ve dünyanı değişik ülkelerine çorap ihraç eden Aykutsan Çorap Sanayi Sahibi Abdurrahman Aykutlu ayak sağlığına dikkat çekti.

Piyasada çok sayıda  firma olduğunu her birinin değerli sanayiciler olduğunu belirten Aykutlu " merdivenaltı üretim ile  sağlıksız ve insan sağlığına zararlı çorap üretenler var. Çorap maliyeti belli iken maliyetinh çok altında satılan çoraplar görüyoruz.  Kalite ve kansorejen madde üreten  malzemeler kullanılıyor. malesef vatandaşlarımız ucuz fiyata rağbet ederken bazı çoraplar var ki 2 gün kullandığnıızda ayağınızda yara oluşturur dedi

Ayakkabı içinde  çorap ve benzeri  ürünlerin  kullanılmasının her zaman insan sağlığı, ayak bakımı ve sağlığı için gerekli olduğunu belirten Abdurrahman Aykutlu, ayak sağlığımız çoraptan daha ucuz değil dedi.

Ayakkabı içinde ayakların nemli ortam içinde kaldığını, çeşitli  sürtünmeler sebebiyle tahriş olma rizki taşıdığını belirten Aykutlu " giydiğiniz çorap  ayakkabı içinde nemili ortamı  önlemeli, ayağınızı nemden korumalı. Nem olan yerde bakteri ve diğer rahatsızlıklara sebep olan mantar oluşur. 1,5 veya 2 tl gibi satılan  giyilebilir orta kalite bir çorab ile ayaklarımızı  koruyabiliriz diyen Aykutlu " Malesef naylondan ve  karışık ürünlerden yapılan çoraplar pazarda satılıyor. satışını önlemek de mümkün değil.  Vatandaşlarımız 50krş ucuza kaçarken ilerleyen günlerde daha çok bedel ödeyerek sağlıklarını geri almak zorunda kalır. Mantar oluşan ayakta tedavi günler sürüyor. Günlerce süren tedavi, işten güçten uzak kalmanız ve cektiğiniz acı size yeter dedi.

ETİKETLER : Denizli Denizli haberleri Denizli haber Merkezefendi Son dakika pamukkale denizlispor sonnokta asayiş dolar altın
Diğer SAĞLIK haberleri
SON HABERLER
E-Mail Bülten Kaydı
HABER ARŞİVİ
- -

Denizlininsesi.CoM
DENİZLİ GÜNDEM
Gündem
Asayiş
Son Dakika
Spor
EKONOMİ
DTO
DENİB
DESİAD
BASİAD
SİYASET
Ak PARTİ
CHP
MHP
Sivil Toplum Kuruluşları
EĞİTİM
PAÜ
Eğitim Haberleri
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
YAŞAM
Kültür - Sanat
Kitap
Sinemalar
Magazin
© 2020 DenizlininSesi.CoM
5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak haberler yayınlanmaktadır.
Sitede bulunan meteryallerin izinsiz kullanılması yasaktır.
Erten Medya Haber Yazılımı