CHP’li kadınlardan kadın cinayetlerine tepki Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Denizli İl Kadın Kolları Başkanlığı bugün basın açıklaması gerçekleştirerek kadın cinayetlerine tepki gösterdi.
2020-06-11 14:15:49

CHP Denizli İl Kadın Kolları Başkanlığı bugün yaptığı açıklamada kadın cinayetlerine tepki gösteren kadınlar aynı zamanda şiddetin ve cinayetlerin önlenmesini talep etti.  Basın açıklamasını kadınlar adına CHP Denizli İl Kadın Kolları Başkanı Ayşen Kocabay okudu. Kocabay açıklamasında “Biliyoruz ki korona salgını süresince en çok etkilenen kesim: işçiler, emekçiler, işsizler, yoksullar ve tabii ki kadınlardı. Bu süreçte ne yazık ki kadına yönelik şiddet çeşitli başvuru ve yargı mekanizmalarının işletilmemesinden kaynaklı olarak daha da vahim bir noktaya geldiğini gördük” dedi. “İNFAZ YASASI ŞİDDETİ ARTTIRDI” İl Kadın Kolları Başkanı Ayşen Kocabay yeni infaz yasasının yarattığı tahliyelerin şiddeti artıran önemli bir unsur olduğunu belirtirken “Caydırıcı yasalar uygulanmadıkça, erkek akıl, erkek yargı, erkek devlet anlayışı değişmedikçe, kadınları güçlendirici önlemler alınmadıkça şiddet önlenemeyecek! Katillere hak ettikleri cezaları vermeden, toplum içine bırakanlar da bu suça ortaktır” dedi. Kocabay açıklamasının devamında şiddeti öven tüm yaklaşımları teşhir edeceklerini vurgulayarak kadın cinayeti davalarının takipçisi olacaklarını söyledi.  “Nafakayı kaldırmak için yasa hazırlıkları yapanlar, 6284 sayılı Yasayı kaldırmak isteyenler, İstanbul Sözleşmesi’nden devletin imzasını çekmesi için uğraşanlar, katledilen kız kardeşlerimizin cinayetlerinin sorumlusudur” ifadelerini kullanan Kocabay bu kazanımların ellerinden alınmasına izin verilmeyeceğini söylerken “Kadınların 'Ölmek istemiyorum', 'Ölmeden koruyun beni', 'Beni öldürdükten sonra mı tutuklayacaksınız' çığlıklarının yükselmediği bir hayatı kuracağız! Yan yana gelerek, dayanışarak, yılmayarak, mücadele ederek kazanacağız” dedi.

 

ETİKETLER : Denizli Denizli haberleri Denizli haber Merkezefendi Son dakika pamukkale denizlispor sonnokta asayiş dolar altın
Diğer SİYASET haberleri
SON HABERLER
E-Mail Bülten Kaydı
HABER ARŞİVİ
- -

Denizlininsesi.CoM
DENİZLİ GÜNDEM
Gündem
Asayiş
Son Dakika
Spor
EKONOMİ
DTO
DENİB
DESİAD
BASİAD
SİYASET
Ak PARTİ
CHP
MHP
Sivil Toplum Kuruluşları
EĞİTİM
PAÜ
Eğitim Haberleri
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
YAŞAM
Kültür - Sanat
Kitap
Sinemalar
Magazin
© 2020 DenizlininSesi.CoM
5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak haberler yayınlanmaktadır.
Sitede bulunan meteryallerin izinsiz kullanılması yasaktır.
Erten Medya Haber Yazılımı