Asırlık Çınar Ağaçlar Unutulmadı

Buldan’da “Her Evin Bir Hikayesi Var” projesi kapsamında gerçekleştirdiği restorasyon çalışmalarıyla tarihine sahip çıkan Buldan Belediyesi, ilçenin doğal güzelliklerini korumak
2020-10-08 22:19:29

Asırlık Çınar Ağaçlarına ’anıt ağaç’ levhaları asıldı

Buldan’ın önemli mesire alanı olan Kestane Deresi’ndeki asırlık çınar ağaçlarına ’anıt ağaç’ levhaları asıldı. Kestane Deresi’ndeki 7 adet Doğu Çınar, 2002 yılında İzmir 2 Numaralı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu tarafından tescillenerek koruma altına alınmıştı.

 

Buldan’da “Her Evin Bir Hikayesi Var” projesi kapsamında gerçekleştirdiği restorasyon çalışmalarıyla tarihine sahip çıkan Buldan Belediyesi, ilçenin doğal güzelliklerini korumak ve çevre bilinci oluşturmak adına da hizmetlerine devam ediyor.

Buldan’ın önemli mesire alanlarından biri olan Kestane Deresi, bünyesinde barındırdığı anıt ağaçlar ile doğa tutkunlarının da uğrak yerlerinden biri. Kestane Deresi ayrıca, İzmir 2 Numaralı Kültür ve tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu tarafından 2002 yılında tescillenen 7 adet asırlık Doğu Çınarı’na da (Platanus orientalis) ev sahipliği yapıyor. Buldan Belediyesi ekipleri, asırlık çınar ağaçlarına “Anıt Ağaç” levhası astı.

Buldan Belediyesi olarak, genç beyinlerde soya bağlılık duygularını geliştirmek hem de doğa sevgisi ve çevre koruma bilincinin oluşturulmasına katkı sağlamak amacıyla çalışmalarını sürdüreceklerini belirten Başkan Mustafa Şevik, Anıt ağaçların, doğanın kendilerine bahşettiği uzun ömürlerinden ötürü geçmişi geleceğe bağlayan değerler olduğunu dikkat çekti.

ETİKETLER :
Diğer KÜLTÜR haberleri
SON HABERLER
E-Mail Bülten Kaydı
HABER ARŞİVİ
- -

Denizlininsesi.CoM
DENİZLİ GÜNDEM
Gündem
Asayiş
Son Dakika
Spor
EKONOMİ
DTO
DENİB
DESİAD
BASİAD
SİYASET
Ak PARTİ
CHP
MHP
Sivil Toplum Kuruluşları
EĞİTİM
PAÜ
Eğitim Haberleri
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
YAŞAM
Kültür - Sanat
Kitap
Sinemalar
Magazin
© 2020 DenizlininSesi.CoM
5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak haberler yayınlanmaktadır.
Sitede bulunan meteryallerin izinsiz kullanılması yasaktır.
Erten Medya Haber Yazılımı