Buldan’da Cumhuriyet Bayramı törenle kutlandı.

Buldan’da 28 Ekim Çarşamba günü Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasıyla başlayan Cumhuriyet’in ilanının 97'nci yıl dönümü kutlamaları, Talat Tarakçı Parkı’nda Kaymakam Murat Sarı’nın tebrikleri kabulüyle devam etti.
2020-10-30 08:46:26

Buldan’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı törenle kutlandı.

Buldan’da 28 Ekim Çarşamba günü Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasıyla başlayan Cumhuriyet’in ilanının 97'nci yıl dönümü kutlamaları, Talat Tarakçı Parkı’nda Kaymakam Murat Sarı’nın tebrikleri kabulüyle devam etti.

Tarak Tarakçı Parkında düzenlenen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Törenine, Kaymakam Murat Sarı, Belediye Başkanı Mustafa Şevik, Kaymakam Adayı Mustafa Arslanşahin ile kurum ve kuruluş müdürleri ile belediye meclis üyeleri, sivil toplum örgütü ve siyasi parti ilçe temsilcileri katıldı. Koronavirüs tedbirleri kapsamında ilçe protokolü maske ve sosyal mesafe kuralına uyarak, tören alanında yerlerini aldı.

Tören, Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Kaymakam Murat Sarı’nın günün önlem ve önemini belirten konuşmasıyla devam etti.

Kaymakam Murat Sarı, "Bugün Cumhuriyetimizin 97'nci yıl dönümünü kutlamak için bir araya gelmiş bulunmaktayız. Cumhuriyetimizin ve demokrasimizin mimarı Mustafa Kemal Atatürk’ün gelecek nesillere söylediği şu söz: Bizim hem Cumhuriyet hem demokrasi yolundaki hedefimizi açıkça vurgulamaktadır. ‘Türkiye Cumhuriyeti her manası ile büyük Türk Milleti'nin öz ve aziz malıdır. Kıymetli evlatlarının elinde daima yükselecek, ebediyen yaşayacaktır.’ Bu duygu ve düşüncelerle başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, onun kahraman silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi minnetle anıyorum" dedi.

 

Cumhuriyet’in ilanının 97.yıl dönümü kutlamaları kapsamında, okullararası düzenlenen Cumhuriyet ve Atatürk konulu kompozisyon ve şiir yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Öğrencilere ödüllerini, Kaymakam Murat Sarı, Kaymakam Adayı Mustafa Arslanşahin ve Belediye Başkanı Mustafa Şevik verdi.

ETİKETLER :
Diğer MAGAZİN haberleri
SON HABERLER
E-Mail Bülten Kaydı
HABER ARŞİVİ
- -

Denizlininsesi.CoM
DENİZLİ GÜNDEM
Gündem
Asayiş
Son Dakika
Spor
EKONOMİ
DTO
DENİB
DESİAD
BASİAD
SİYASET
Ak PARTİ
CHP
MHP
Sivil Toplum Kuruluşları
EĞİTİM
PAÜ
Eğitim Haberleri
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
YAŞAM
Kültür - Sanat
Kitap
Sinemalar
Magazin
© 2020 DenizlininSesi.CoM
5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak haberler yayınlanmaktadır.
Sitede bulunan meteryallerin izinsiz kullanılması yasaktır.
Erten Medya Haber Yazılımı