DEVLETTEN BULAMAYINCA ALLAH’TAN İSTEDİLER

İYİ Parti Şanlıurfa İl Başkanı Mehmet Fedai Çakmaklı, sürekli elektrik sıkıntısı yaşayan Şanlıurfa halkının son çare olarak elektrik duasına çıkmasını değerlendirdi.
2020-12-25 13:44:44

DEVLETTEN BULAMAYINCA ALLAH’TAN İSTEDİLER

İYİ Parti Şanlıurfa İl Başkanı Mehmet Fedai Çakmaklı, sürekli elektrik sıkıntısı yaşayan Şanlıurfa halkının son çare olarak elektrik duasına çıkmasını değerlendirdi.

Dicle Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (DEDAŞ), Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde yaşanan sürekli elektrik sıkıntısı yüzünden nereye müracaat ederlerse etsinler bir sonuç alamayan vatandaşlar son çare olarak elektrik duasına çıktılar.

Dicle Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (DEDAŞ) ile yaşanan sorunu değerlendiren İYİ Parti Şanlıurfa İl Başkanı Mehmet Fedai Çakmaklı, “Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde elektrik duasına çıkan vatandaşımız ne yapsın Allahtan diliyorlar çünkü iktidarın milletvekillerine, yetkiliklerine başvurduklarında maalesef iktidar kanalı bizim DEDAŞ’a yapacak bir şeyimiz yok diyorlar. Kimse DEDAŞ’a dokunamıyor. Vatandaş yetkililerden bir sonuç cevap göremeyince Allah’tan bekliyor. Bu çok üzücü bir olay aslında. Ben DEDAŞ’ın sadece Şanlıurfa değil Türkiye’nin tamamında problem olduğunu biliyorum. Çözüm olarak DEDAŞ’la ilgili devletin tekrar kamuya dönüştürülmesini bekliyoruz. İnşallah biz iktidar olursak o şekilde çözmüş olacağız. Çünkü Sayın Başkanımızın da belirttiği gibi bir ticarethane. Devletin, vatandaşa hizmet edecek tüm önemli kurumları özelleştirilmiş maalesef ticarethane gibi görülüyor. Bu şekilde hiçbir verim alınmaz. Biz DEDAŞ’la ilgili çoğu programda dile getirdik ama iktidarın milletvekillerinin, bakanlarının, yetkililerinin maalesef herhangi bir söylemleri olmadı neredeyse muhalefeti suçlayacak duruma düştüler. Biz iktidar olursak DEDAŞ gibi tüm kurumları yeniden kamuya dönüştüreceğiz inşallah o sözü tüm vatandaşımıza veriyoruz” dedi.

ETİKETLER :
Diğer SİYASET haberleri
SON HABERLER
E-Mail Bülten Kaydı
HABER ARŞİVİ
- -

Denizlininsesi.CoM
DENİZLİ GÜNDEM
Gündem
Asayiş
Son Dakika
Spor
EKONOMİ
DTO
DENİB
DESİAD
BASİAD
SİYASET
Ak PARTİ
CHP
MHP
Sivil Toplum Kuruluşları
EĞİTİM
PAÜ
Eğitim Haberleri
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
YAŞAM
Kültür - Sanat
Kitap
Sinemalar
Magazin
© 2021 DenizlininSesi.CoM
5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak haberler yayınlanmaktadır.
Sitede bulunan meteryallerin izinsiz kullanılması yasaktır.
Erten Medya Haber Yazılımı