PAÜ'nün Hibe Kazanan Projesine Büyük Görev

Nezihe Derya Baltalı Bilim ve Sanat Merkezi koordinatörlüğünde ve Pamukkale Üniversitesi ortaklığında hazırlanan “Innovative Schools: Teaching & Learning In Digital Stem Labs” isimli proje, desteklenmeye hak kazanan projelerden biri oldu.
2021-02-24 14:03:27

Türkiye Ulusal Ajansı’nın Erasmus + Okul Eğitimi Programı 2020 Yılı Ana Eylem 2- Stratejik Ortaklıklar (KA226-KA227) proje başvuruları sonuçlandı. Yapılan değerlendirme sonucu toplamda 15 proje hibe desteği alamaya hak kazandı. Projenin ortağı olarak yer alan Pamukkale Üniversitesi Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Serkan Sevim, Prof. Dr. Mehmet Fevzi Köseoğlu, Dr. Öğr. Üyesi Aytaç Karakaş, Arş. Gör. Osman Yener ve Projenin diğer ortakları olan İspanya, Yunanistan ve Litvanya’da bulunan üniversitelerde görev yapan öğretim elemanları ile birlikte uzaktan eğitime uygun dijital STEM içerikleri geliştirmesine yönelik iş birliği yapacak.

5-8 Sınıf Öğrencilerinin STEM Müfredatındaki Fen, Mühendislik, Matematik ve Teknoloji Becerini Geliştirmeye Katı Sağlayacak Bir Proje

İyi uygulamaların değişimine yönelik hazırlanmış olan “Innovative Schools: Teaching & Learning In Digital Stem Labs”  isimli proje ile sanal ortamda geliştirilerek Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı okullarda eğitim gören 5-8 sınıf öğrencilerinin analitik düşünme becerilerinin geliştirilmesinin yanında STEM müfredatındaki fen bilgisi derslerinin öğrenciler tarafından daha kolay öğrenilmesine katkı sağlayacak. Seçici kurul tarafından en yüksek oyu alarak desteklenmeye hak kazanan ve 221.077,00 Euro bütçeye sahip olan bu proje ile aynı zamanda öğrencilerin matematik, fen bilgisi, mühendislik ve teknoloji alanlarında becerilerinin geliştirilerek Türkiye’nin Uluslararası Öğrenci Değerlendirme Programı (PISA) başarısının üst sıralara gelmesi katkı sağlamak hedefler arasında yer almaktadır.

ETİKETLER : #paü #pamukkaleüniversitesi
Diğer EĞİTİM haberleri
SON HABERLER
E-Mail Bülten Kaydı
HABER ARŞİVİ
- -

Denizlininsesi.CoM
DENİZLİ GÜNDEM
Gündem
Asayiş
Son Dakika
Spor
EKONOMİ
DTO
DENİB
DESİAD
BASİAD
SİYASET
Ak PARTİ
CHP
MHP
Sivil Toplum Kuruluşları
EĞİTİM
PAÜ
Eğitim Haberleri
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
YAŞAM
Kültür - Sanat
Kitap
Sinemalar
Magazin
© 2021 DenizlininSesi.CoM
5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak haberler yayınlanmaktadır.
Sitede bulunan meteryallerin izinsiz kullanılması yasaktır.
Erten Medya Haber Yazılımı