YERLİ UÇAK GÖKLERDEYDİ, NE OLDU?

CHP Antalya Milletvekili Rafet Zeybek, kurulduğu günden bu yana 19 yıllık AKP iktidarında unutulan sözleri, hayata geçirilemeyen vaatleri ve projeleri ortaya çıkarmak için kolları sıvadı.
2021-03-10 13:49:05

CHP’Lİ ZEYBEK’TEN AKP VAATLERİ SERİSİ

 

“YERLİ UÇAK GÖKLERDEYDİ “NE OLDU?”

 

CHP Antalya Milletvekili Rafet Zeybek, AKP’nin gerçekleştirmediği vaatleri gündeme getiriyor.

 

CHP Antalya Milletvekili Rafet Zeybek, kurulduğu günden bu yana 19 yıllık AKP iktidarında unutulan sözleri, hayata geçirilemeyen vaatleri ve projeleri ortaya çıkarmak için kolları sıvadı. “Ne oldu?” başlığı altında iktidarın gerçekleştirmediği vaatlere “yerlilik ve millilik” söylemleri ile başlayan CHP’li Zeybek, “Bir yerli uçak vardı, ne oldu?” diye sordu ve ekledi:

 

“YERLİ UÇAK ATMOSFERDEN DIŞARI ÇIKTI GALİBA”

 

“Sene 2010-2011 bilboardlarda afişler sıra sıra asılmış. Otobüsle, dolmuşla ya da yürüyerek geçen vatandaş başını kaldırıp bir bakıyor. Yukarı bakan bir Erdoğan fotoğrafı yanında da koca koca puntolarla ‘Yerli uçağımız göklerde’ yazıyor. O gün bugündür Erdoğan’ın fotoğrafıyla birlikte ben de, milletvekili arkadaşlarım da, halkımız da gökyüzüne bakıyoruz. 2011’den bu yana boynumuz tutuldu göğe baka baka. Sonra 2019 yılına gelindiğinde yandaş bir kanalda bir kez daha aynı palavra şu sözlerle sunuluyor: ‘Türkiye'nin öz sermaye ile üreteceği yerli uçak yıl sonunda kullanıma başlanacak.’ Ve tabi yine hüsran, yine hayal kırıklığı. Ya da biz göremiyoruz. Yerli uçağımız o kadar göklerde ki atmosferden dışarı çıkmış ya da bulutların arasında dolanmaktan memnun, hiç yere inmiyor.”

 

“FABRİKA OLMADAN, ÜRETMEDEN NASIL YERLİ UÇAK YAPACAKSINIZ?”

 

CHP’li Zeybek, “İktidar yalan ve aldatmaca politikasından asla vazgeçmedi. Her zaman yaptığı şey bu. Uçuk bir vaat ve yandaş medya ile o vaadi vatandaşlara yutturmaya çalışmak gelenek haline geldi. Fabrikan olmadan, üretmeden nasıl yerli bir uçak yapacaksınız? Bu halkın aklıyla alay etmektir. Biz bu içi boş vaatleri takip etmeye ve AKP’nin halka söylediği yalanları tek tek çıkarmaya devam edeceğiz.” İfadelerini kullandı.

ETİKETLER :
Diğer SİYASET haberleri
SON HABERLER
E-Mail Bülten Kaydı
HABER ARŞİVİ
- -

Denizlininsesi.CoM
DENİZLİ GÜNDEM
Gündem
Asayiş
Son Dakika
Spor
EKONOMİ
DTO
DENİB
DESİAD
BASİAD
SİYASET
Ak PARTİ
CHP
MHP
Sivil Toplum Kuruluşları
EĞİTİM
PAÜ
Eğitim Haberleri
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
YAŞAM
Kültür - Sanat
Kitap
Sinemalar
Magazin
© 2021 DenizlininSesi.CoM
5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak haberler yayınlanmaktadır.
Sitede bulunan meteryallerin izinsiz kullanılması yasaktır.
Erten Medya Haber Yazılımı