O TÜRK DÜNYASI’NIN BAŞBUĞU’YDU

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Denizli İl Başkanı Ziya Gökalp, MHP ve Ülkü Ocakları kurucusu, Merhum Başbuğ Alparslan Türkeş'in vefatının 24.üncü yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.
2021-04-05 15:40:03

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Denizli İl Başkanı Ziya Gökalp, MHP ve Ülkü Ocakları kurucusu, Merhum Başbuğ Alparslan Türkeş'in vefatının 24.üncü yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

 

Merhum Alparslan Türkeş'in Türk dünyasının Başbuğu olduğunu belirten Gökalp, büyük fikir ve dava adamı, MHP ve Ülkü Ocakları kurucusu, Ülkücü hareketin ebedi lideri Başbuğ Alparslan Türkeş'i, rahmet-i rahmana kavuşmasının 24'ncü yıl dönümünde minnet, hasret ve dua ile andıklarını belirtti. Gökalp, "Türk milleti, tarih boyunca zor ve sıkıntılı dönemlerden geçmiş ve bu hassas dönemlerde, Türk milletine hakikati gösteren, tarihte örneklerine pek sık rastlanmayan müstesna şahsiyetler, yani Başbuğlar milletimize yol göstermiştir. Başbuğluk, milletinin gelişimine, çağının akışına bir şeyler katan ve tarihe damgasını vuran insanları anlatan bir kavramdır” dedi.

 

Başbuğ Türkeş’i rahmetle andıklarını belirten Gökalp, “Türk milletinin son Başbuğu Alparslan Türkeş, hiç şüphesiz bir neslin, bir milletin mimarı olma şerefine erişmiş ve yüreklerimizde kudretli bir sevdayı filizlendirerek, milli istiklal, toprak bütünlüğü, milletin birlik ve beraberliği yolunda, ölüme bile gözünü kırpmadan, yiğit ve gerçek bir sevda ile gitmiştir. Günü birlik meselelere hiçbir zaman prim vermeyen, bunun yerine büyük ülküleri gerçekleştirmeyi kendisine amaç edinen, milletin, devletin ve ülkenin 100 yıl sonraki geleceğini düşünen Başbuğumuz, hayatının her döneminde, güçlüklerden yılmayarak, tehditlere pabuç bırakmayarak, her türlü haksızlığın karşısında başını dimdik tutup, zorbalıklar önünde eğilmek nedir bilmemiştir. Bu kutlu yolda, sevdamız, davamız ve yüreklerimizde yaşayan, karanlıklarımıza ışık saçan, Başbuğ Alparslan Türkeş'in vefatının 24'ncü yıl dönümünde ve her günümüzde bir kez daha rahmet ve hasretle anıyoruz" diye konuştu. MESUT GÜLER

ETİKETLER : denizli denizlihaberleri denizlininsesi haberci20 pamukkale merkezefendi denizlibüyükşehir paü denizlispor dto
Diğer SİYASET haberleri
SON HABERLER
E-Mail Bülten Kaydı
HABER ARŞİVİ
- -

Denizlininsesi.CoM
DENİZLİ GÜNDEM
Gündem
Asayiş
Son Dakika
Spor
EKONOMİ
DTO
DENİB
DESİAD
BASİAD
SİYASET
Ak PARTİ
CHP
MHP
Sivil Toplum Kuruluşları
EĞİTİM
PAÜ
Eğitim Haberleri
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
YAŞAM
Kültür - Sanat
Kitap
Sinemalar
Magazin
© 2021 DenizlininSesi.CoM
5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak haberler yayınlanmaktadır.
Sitede bulunan meteryallerin izinsiz kullanılması yasaktır.
Erten Medya Haber Yazılımı