Sportif Faaliyetleri ile Ön Plana Çıkan Eziler Köyü, Hedef Büyüttü

Denizli’nin Güney ilçesine 12 kilometre mesafede olan kekik ve cevizinin yanı sıra aldığı sportif başarılarıyla ön plana çıkan Eziler Mahallesi, hedef büyüttü.
2021-07-28 16:18:37

Denizli’nin Güney ilçesine 12 kilometre mesafede olan kekik ve cevizinin yanı sıra aldığı sportif başarılarıyla ön plana çıkan Eziler Mahallesi, hedef büyüttü.

Kırsal bir mahalle olmasına rağmen sporda elde ettiği ulusal derecelerle dikkatleri üzerine çeken Eziler Mahallesi, hokey, bocce, curling, ragbi, softball, badminton, tenis, paten, korball, voleybol, hemsball ve kroket sporundan sonra kriket spor dalı da yaygınlaştırmaya başlıyor.

Beden Eğitimi Öğretmeni Suat Arı, gençlerin daha iyi yetişmeleri, gerek akademik alanda gerekse spor alanında daha iyi yerlere gelmesi için mücadele ettiklerini vurgulayarak; Yaklaşık 4-5 aydır kriket branşıyla ilgili çeşitli araştırmalar yapıyorduk. Krikette ilk defa milli takımımız uluslararası müsabakalarda yer alacak. Bizde kendi kulübümüzde kriket branşını aktif hale getireceğiz. Denizli’nin kriket branşında tek temsilcisi olarak yerimizi alacağız. Biz yaklaşık 14-15 branşta eğitim verdik. Bocceyle, dartla başladık daha sonra paten ile devam ettik. 800 nüfuslu bir köyden oluşan takımla, salonu olmayan takımla hokey salon birinciliğine yükseldik, U 16 2. Liginde şampiyon olduk. Güney Belediye Başkanımız Halil Ayhan’a her türlü desteği verdiği için teşekkür ederiz” dedi.

“Veliler olarak çocukların yanındayız”
Güney Eziler Gençlikspor Kulübü Başkanı Ramazan Atik ise; mahalle olarak çocukların aktif spor yapmalarına destek verdiklerini ifade ederek; “Yakaladığımız başarının kaynağı çocuklarımızın azmi, ailelerimizin desteği ve bu işin mimarı Suat ve Burak hocamızdır. Yeni bir branş oluşturmak istiyoruz. Çocuklarımız evde de çalışıyorlar ama zamanlarının bir kısmını yine spora ayırıyorlar. Elimizden geldiği kadar bizde hocalar olarak çocuklarımıza destek oluyoruz. Çünkü spor yapan çocukların hayatta daha başarılı olacağına ve sporda kazanılan davranış ve düşünce tarzının onları her alanda başarıya götüreceğine inanıyoruz” diye konuştu.

ETİKETLER : denizli denizlihaberleri denizlininsesi haberci20 pamukkale merkezefendi denizlibüyükşehir paü denizlispor dto denizlisiyaset
Diğer GÜNDEM haberleri
SON HABERLER
E-Mail Bülten Kaydı
HABER ARŞİVİ
- -

Denizlininsesi.CoM
DENİZLİ GÜNDEM
Gündem
Asayiş
Son Dakika
Spor
EKONOMİ
DTO
DENİB
DESİAD
BASİAD
SİYASET
Ak PARTİ
CHP
MHP
Sivil Toplum Kuruluşları
EĞİTİM
PAÜ
Eğitim Haberleri
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
YAŞAM
Kültür - Sanat
Kitap
Sinemalar
Magazin
© 2021 DenizlininSesi.CoM
5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak haberler yayınlanmaktadır.
Sitede bulunan meteryallerin izinsiz kullanılması yasaktır.
Erten Medya Haber Yazılımı